"Poznajmy się" - Kamil Sobczak.

"Poznajmy się" -  Kamil Sobczak.

W drugiej części cyklu „poznajmy się” prezentujemy Państwu osobę Kamila Sobczaka, który odpowiada w naszym klubie za rehabilitację naszych zawodników.

Kamil jest studentem (Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu) ostatniego roku studiów magisterskich na kierunku fizjoterapia. W 2012 na tej samej uczelni, uzyskał tytuł licencjata na kierunku fizjoterapia. Na swoim koncie posiada liczne kursy: kineziotapingu, terapii manualnej, technik osteopatycznych na staw kolanowy oraz na napięciowe bóle głowy. Nasz fizjoterapeuta może się także pochwalić przebytymi szkoleniami z zakresu drenażu limfatycznego oraz rehabilitacji z elementami taumatologii sportowej.

Czym dokładnie zajmuje się fizjoterapeuta?

Wszyscy kojarzymy to zajęcie z opieką medyczną podczas meczów, kiedy to w razie kontuzji osoba ta wbiega na murawę, udzielić pomocy medycznej zawodnikowi. Jest to tylko niewielki ułamek jego pracy. Głównym jego zadaniem jest szeroko rozumiana fizjoterapia z odnową biologiczną. Obejmuje ona przede wszystkim, zmniejszenie, poprzez masaż oraz terapię powięziową, pomeczowej lub w wyniku przeciążenia, bolesności wysiłkowej. Ma to na celu polepszenie i przyspieszenie zdolności regenerujących zawodnika, zmniejszenie ilości kontuzji i polepszenie zdolności motorycznych. Ważnym elementem jego pracy jest przygotowanie całego aparatu mięśniowo-wiązadłowego przed meczem, niwelowanie i zmniejszanie do minimum efektów przeciążenia nabytych w trakcie treningu lub meczu. Dużo czasy Kamil spędza z zawodnikami kontuzjowanymi, których poprzez rehabilitację przygotowuje do pełnego obciążenia po kontuzji.
Generalnie celem jego pracy jest zmniejszenie do minimum ilości kontuzji a jeśli już one występują to przygotowanie zawodnika w jak najkrótszym czasie do pełnej sprawności. Fizjoterapeuta dąży do tego, aby każdy zawodnik wychodził na mecz bez żadnej bolesności, dyskomfortu oraz aby mógł dać z siebie wszystko na 100%.

Kamilowi życzymy sukcesów w pracy a naszym zawodnikom tego aby jak najmniej czasu spędzali w gabinetach rehabilitacyjnych :-)