Przegrywamy pierwszy sparing

W środę nasi zawodnicy rozegrali pierwszy mecz sparingowy, przed startem rozgrywek III Ligi sezonu 2017/2018. W meczu w którym trener Pikaus testował wielu zawodników, starających się o angaż w Stali musieliśmy uznać wyższość rywali – LZS Starowice, przegrywając 2:3.

W meczu z LZS Starowice, trener Pikaus wystawił dwie jedenastki. W pierwszej części zagrali: Maj, Jurek, Zalewski, M.Mendak, Lipiński oraz zawodnicy testowani. Gola dla naszej drużyny bezpośrednio z rzutu wolnego (z boku boiska) zdobył zawodnik testowany. Rywale wyrównali w 45 minucie, kiedy to po strzale z rzutu wolnego i po rykoszecie piłka zmyliła naszego bramkarza i wpadła do bramki.

W drugiej połowie z naszej drużynie zagrali: Józefkiewicz, Sikorski, Gajda, P. Mendak, Gancarczyk, Kulczycki oraz zawodnicy testowani.

Ta części rozpoczęła się od dwóch goli dla rywali. Najpierw błąd w bramce popełnił bramkarz, który po strzale „wybił” piłkę wprost pod nadbiegającego rywala. A za chwilę w zamieszaniu po rzucie rożnym, rywale zdobyli trzeciego gola.

Stal odpowiedziała golem zawodnika testowanego w końcówce meczu, po ładnej i szybkiej akcji. Na więcej w tym meczu nie był stać naszych zawodników i zakończył się on przegraną 2:3.

Głównym celem meczów sparingowych jest obserwacja „nowych” zawodników z pośród których kilku pokazało się z niezłej strony. Już jutro dostaną oni kolejną szansę a rywalem naszej drużyny będzie III-Ligowy KKS Kalisz.