Remis w drugim sparingu

W drugiej grze kontrolnej w ramach przygotowań do rundy wiosennej, żółto-niebiescy bezbramkowo zremisowali z Ruchem Zdzieszowice. Obie połowy sobotniego sparingu były wyrównane, ale na pięć minut przed końcem spotkania to przeciwnicy mieli najlepszą okazję, jednak nie zdołali wykorzystać rzutu karnego. Trener Domagała znów testował kilku zawodników, z których część pokazała się z dobrej strony i jest coraz bliżej angażu do naszej drużyny.

Pierwsza część spotkania nie porwała. Żadna ze stron nie potrafiła stworzyć dogodnej sytuacji, choć obserwowaliśmy kilka prób. Już 20 sekund po rozpoczęciu gry dobrze interweniował Stitou, broniąc groźny strzał zawodnika "Zdzichów". W 13. minucie celnie główkował Celuch, ale uderzył zbyt słabo by zaskoczyć bramkarza. Nasz golkiper przed przerwą interweniował jeszcze raz po akcji prawoskrzydłowego Ruchu, natomiast później żółto-niebiescy dwukrotnie zagrozili rywalom - raz niecelnie przymierzył Maj, a później w światło bramki, choć zbyt słabo strzelił zawodnik testowany.

Po przerwie w barwach Stali wystąpiła całkowicie zmieniona jedenastka. Dłużej przy piłce utrzymywali się Stalowcy, choć momentami brakowało im dobrej decyzji tuż przed polem karnym, dlatego nie stworzyliśmy sobie wielu dobrych sytuacji. Już w 48' z dystansu mocno, choć niecelnie spróbował Kuboń. W 54' blisko byli piłkarze Ruchu, którzy z rzutu wolnego trafili w słupek naszej bramki. Raz zablokowany został strzał Dychusa, a dwukrotnie próbował też Cieślik. Mimo dobrej gry naszej drużyny, to ekipa Ruchu w 85. minucie mogła zdobyć zwycięską bramkę. W polu karnym Szady zahaczył zawodnika rywali, a do jedenastki podszedł Czapliński. Nasz bramkarz wyczuł jednak napastnika przeciwników i obronił jego płaskie uderzenie. Mecz zakończył się wynikiem 0:0. Cieszyć mogą długie fragmenty dobrej gry na tle mocnego przeciwnika. Następną grę kontrolną rozegramy już w środę w Wałbrzychu, gdzie zmierzymy się z czołowym drugoligowcem - GKS-em Katowice.

Sparing nr 2

Ruch Zdzieszowice - Stal Brzeg 0:0

Stal - I połowa: Stitou - Kamiński, Maj, Kolanko, Celuch i sześciu zawodników testowanych.

II połowa: Szady - Danielik, Kowalski, Gajda, Cieślik, Łukawiecki, Dychus, Kuboń i trzech zawodników testowanych. Trener Marcin Domagała.