Rezerwy: LKS KS Jankowice Wielkie - Stal II Brzeg 2:5

Nasza drużyna rezerw odniosła kolejne zwycięstwo. Ekipa Damiana Dziury trzeci raz w tym sezonie mierzyła się z zespołem z Jankowic Wielkich i trzeci raz wygrała, tym razem 5:2.

Mecz dobrze rozpoczął się dla Stalowców. Już w 7. minucie skutecznością popisał się Konrad Nędzyński i otworzył wynik meczu. Kilka chwil później brzeżanie mogli podwyższyć rezultat, lecz trafili jedynie w poprzeczkę. W 13. minucie miejscowi niespodziewanie wyrównali. Po ciekawie rozegranym rzucie wolnym futbolówka spadła na głowę Filipa Tokarza, który pewnie pokonał Gromnickiego. To nie była jedyna okazja zespołu z Jankowic Wielkich w pierwszej połowie, bo przed znakomitą szansą stanął jeszcze Nowak, ale jego mocne uderzenie zdołał odbić młody bramkarz Stali. Lider atakował jednak intensywniej i w 29. minucie zdołał dopiąć swego. Prostopadłe podanie otrzymał Kusicielek i ze spokojem zdobył gola na 2:1.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnie wyglądającej kontuzji Igora Puchelaka, zawodnika Stali. Nie wybiła ona jednak z rytmu brzeżan, którzy atakowali, stwarzali sobie mnóstwo sytuacji i zdobyli kolejne bramki. W 60. minucie po podaniu od Dobrowolskiego z kilku metrów nie mógł się pomylić Mozoła. W 64' dublet ustrzelił Nędzyński, natomiast w 70. minucie gola na 5:1 zdobył ponownie Dawid Mozoła. Waleczna drużyna z Jankowic nie poddawała się i miała swoje szanse. Najlepszą stworzył sobie Tokarz, który doszedł do długiego zagrania od swojego bramkarza, lecz uderzył nad poprzeczką. W 88. minucie odrobiną nonszalancji popisał się nasz bramkarz Dawid Gromnicki, który stracił futbolówkę we własnym polu karnym, po czym sfaulował przeciwnika. Jedenastkę na bramkę zamienił Kozoświst, ustalając końcowy rezultat na 5:2.

- Kolejny dobry mecz w naszym wykonaniu, choć powinniśmy wykorzystać więcej sytuacji. Zdecydowanie nie możemy też tracić takich bramek. Wiedzieliśmy, że największe zagrożenie stwarzać będą Filip Tokarz oraz Konrad Nowak, których z resztą chcieliśmy w okresie zimowym w naszym klubie - powiedział po spotkaniu trener Damian Dziura.

Sytuacja w tabeli klasy B nie uległa zmianie - nasza drużyna wciąż lideruje z pięciopunktową przewagą nad Orłem Olszanka. Za tydzień (w niedzielę o 13:00) żółto-niebiescy podejmą 3. zespół w tabeli, ekipę LZS-u Golczowice.

21. kolejka klasy B (grupa IV)
LZS KS Jankowice Wielkie - Stal II Brzeg 2:5
(bramki: A .Tokarz 12', Kozoświst 88' k - Nędzyński 9', 64', Kusicielek 30', Mozoła 60', 70')

Stal: Gromnicki - Nędzyński (75' Micuła), Dobrowolski, Kusicielek, Naspiński, Kita, D. Bielecki, Mozoła, Kutyła (70' Sambórski), B. Bielecki (46' Ferkaluk), Puchelak (50' Lubczyk). Trener Damian Dziura.