Rezerwy: Stal II Brzeg - Błękitni Przecza 8:0

Druga drużyna Stali nie spuszcza z tonu. Podopieczni Damiana Dziury odnieśli 22. ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Tym razem w pokonanym polu młodzi Stalowcy zostawili ekipę Błękitnych Przecza.

Goście sami sobie nie pomogli, przyjeżdżając do Brzegu w dziesiątkę (a w pewnym momencie, po kontuzji jednego z zawodników, na murawie pozostało ich dziewięciu). Mimo to do przerwy trzymali się dość dzielnie. Rezultat w 16. minucie otworzył Dawid Mozoła, trafiając z rzutu karnego, a niespełna dziesięć minut później ten sam zawodnik zamknął dogranie z prawego skrzydła i podwyższył na 2:0. Rezultat na 3:0 strzałem z dalszej odległości "do szatni" ustalił Mateusz Lubczyk.

W drugiej połowie byliśmy świadkami kolejnych trafień. Gole zdobywali Szymon Kutyła, Konrad Nędzyński, Daniel Bielecki, Patryk Micuła i debiutujący w żółto-niebieskich barwach Samuel Górniak. Ostatecznie rezultat zatrzymał się na 8:0, choć przy lepszej skuteczności powinien być wyższy.

- Bardzo dziękuję drużynie przeciwnej, że stawiła się na mecz i dograła go do końca pomimo braków kadrowych. Mnie cieszy kolejne zwycięstwo po skutecznej i dobrej grze. Był to miły prezent na urodziny - powiedział po końcowym gwizdku Damian Dziura.

Za tydzień nasza drużyna pauzuje. Żółto-niebiescy przygotowują się natomiast do meczu finałowego rozgrywek terytorialnego Pucharu Polski, który 16 czerwca (w czwartek, w święto Bożego Ciała) o godzinie 15:00 zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim w Brzegu. Stal II zmierzy się z A-klasową Widawą Wilków. Już dziś serdecznie zapraszamy na ten mecz.

25. kolejka klasy B (grupa 4)

Stal II Brzeg - Błękitni Przecza 8:0 (bramki: Mozoła 16' k, 25', Lubczyk 45', Kutyła 55', Nędzyński 65', D. Bielecki 73', Micuła 82', Górniak 84')

Stal: Gromnicki (46' Nowosielski) - Sambórski (46' D. Bielecki), Janczak, Nędzyński, Dobrowolski (65' B. Bielecki), Suski (46' Ziemba), Ferkaluk, Lubczyk (46' Micuła), Kamiński, Mozoła (61' Górniak), Kutyła. Trener Damian Dziura.