Rezerwy: Stal II Brzeg - Czarni Przylesie Dolne 9:0

Od pewnego zwycięstwa rundę wiosenną rozpoczęły nasze rezerwy. Stal II Brzeg pokonała Czarnych Przylesie Dolne 9:0.

Pierwsza połowa nie była mimo wszystko udana dla naszych młodych zawodników, którzy grali wolno i często podejmowali złe wybory pod bramką przeciwnika. Wynik udało się otworzyć dopiero w 34. minucie, gdy rzut karny podyktowany po faulu na Ferkaluku wykorzystał Dawid Mozoła. Ten sam zawodnik jeszcze przed przerwą, w 42. minucie podwyższył rezultat na 2:0.

Dopiero po zmianie stron obejrzeliśmy taki zespół, jaki chcielibyśmy widzieć zawsze. Szybka i kombinacyjna gra sprawiła, że sytuacje bramkowe mnożyły się, a żółto-niebiescy potrafili je wykorzystać. Kolejne gole to dzieło Mozoły (zdobywcy czterech bramek), po dwa trafienia zanotowali Nędzyński i Kutyła, a jedno Kamiński. Ostatecznie stanęło na 9:0 dla Stali.

- Pierwsza połowa była kiepska w naszym wykonaniu. Dopiero w drugiej przyspieszyliśmy swoją grę i zaczęliśmy grać na swoim poziomie. Uważam, że w meczach kontrolnych wyglądaliśmy lepiej niż dzisiaj i mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach będziemy cieszyć kibiców naszą grą - powiedział po meczu trener Damian Dziura.

Stalowcy utrzymali fotel lidera, a ich przewaga nad Orłem Olszanka wciąż wynosi dwa punkty. Za tydzień brzeżanie zagrają w Wierzbniku z tamtejszą Victorią.

14. kolejka B-klasy

Stal II Brzeg - Czarni Przylesie Dolne 9:0 (bramki: Mozoła 34' k, 42', 76', 88' Nędzyński 49', 73', Kamiński 53' k, Kutyła 64', 86')

Stal: Gromnicki (46' Nowosielski) - Puchelak (20' Kamiński), Naspiński, Urysz, B. Bielecki, Ferkaluk, D. Bielecki, Kita, Mozoła, Kutyła, Nędzyński. Trener Damian Dziura.