Rezerwy: Stal II Brzeg - Orzeł Olszanka 1:0

Niezwykle ważne zwycięstwo odnieśli w niedzielne popołudnie piłkarze Stali II Brzeg. Nasza młodzież pokonała wicelidera klasy B - Orła Olszankę 1:0, dzięki czemu zwiększyła nad nim swoją przewagę w tabeli. Wygrana brzeżan, choć tylko jednobramkowa, ze wszech miar była zasłużona.

Całe 90 minut wyglądało podobnie. Zdecydowanie lepiej z futbolówką przy nodze prezentowali się Stalowcy i to oni stwarzali sobie znacznie lepsze sytuacje. Przyjezdni postawili na proste środki, ale zdecydowanie brakowało im tego dnia siły w ofensywie. Pierwsze i jedyne trafienie w tym meczu padło w 28. minucie. Po akcji z lewego skrzydła i dograniu z lewego skrzydła akcję strzałem wykończył Suski, golkiper rywali zdołał jeszcze odbić futbolówkę, lecz z dobitką ruszył Dawid Mozoła i bez problemów zdobył bramkę.

W drugiej połowie obraz meczu się nie zmienił, a żółto-niebiescy mieli chyba jeszcze więcej okazji bramkowych. Niestety nasi zawodnicy marnowali je seryjnie, warto odnotować tutaj również świetnie interweniującego bramkarza Orła. Irytować mogły również nienajlepsze decyzje podejmowane przez naszych zawodników tuż przed polem karnym rywali. Kolejnych trafień nie udało się już zdobyć, i choć rezultat powinien być wyższy, to najważniejszy cel - trzy punkty - udało się zrealizować.

W ostatnim meczu zagraliśmy konsekwentnie, cierpliwie i bardzo odważnie, a dzisiaj przede wszystkim mieliśmy zagrać odpowiedzialnie i na zero z tyłu. Powinniśmy wykorzystać swoje sytuacje i zamknąć ten mecz zdecydowanie szybciej. Niepotrzebnie też ostatnie pięć minut oddaliśmy rywalowi. Cieszą mnie jednak te trzy punkty. Skupiamy się teraz na kolejnych spotkaniach, bo sezon jeszcze się nie skończył - powiedział po meczu trener Damian Dziura.

Dzięki wygranej nasza drużyna umocniła się na prowadzeniu w tabeli i zwiększyła swoją przewagę nad Orłem, która obecnie wynosi pięć punktów. Za tydzień Stalowcy rozegrają kolejne ważne spotkanie - tym razem w ramach półfinału terytorialnego Pucharu Polski żółto-niebiescy na wyjeździe zmierzą się z Polonią Przylesie.