Rezerwy: Stal II Brzeg - Polonia Przylesie 3:2

Trzecie zwycięstwo w trzecim meczu rundy wiosennej odnieśli piłkarze naszych rezerw. Ekipa Damiana Dziury po naprawdę ciężkim spotkaniu i przy niezbyt sprzyjających okolicznościach zdołała wygrać z Polonią Przylesie 3:2, mimo, iż dwukrotnie w tym meczu przegrywała.

Przyjezdni pokazali się z naprawdę dobrej strony i od początku udanie weszli w mecz. Już w 9. minucie jedna z szybkich kontr zakończyła się trafieniem Marecika dla Polonii. Żółto-niebiescy przegrywali, co w tym sezonie nie zdarzało im się często, ale dosyć szybko się pozbierali i ruszyli do ataku. Najlepsze okazje stworzyli sobie tuż przed zmianą stron. Najpierw Kita trafił w poprzeczkę, a kilka chwil później futbolówkę przyjął Dawid Mozoła i strzałem w samo okienko doprowadził do wyrównania.

Druga połowa zaczęła się podobnie jak pierwsza. 55. minuta przyniosła szybki atak Polonii Przylesie, który ponownie wykończył Marecik i goście prowadzili 2:1. Stalowcy się nie załamali. W 63' w szesnastce rywali padł jeden z naszych zawodników, a arbiter odgwizdał jedenastkę. Rzutu karnego nie zdołał jednak wykorzystać Kusicielek, który przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Upór, determinacja i dążenie do celu przyniosły skutek w końcówce. Najpierw, w 73. minucie wyrównał Ziemba, a w 84' szybką akcję swojego zespołu celnym strzałem wykończył Kutyła, zapewniając brzeżanom zwycięstwo 3:2.

- Kibice powinni być zadowoleni, bo zobaczyli bardzo ciekawe widowisko. W defensywie popełniliśmy dwa błędy, przez co straciliśmy dwie bramki po kontratakach. Jesteśmy jednak młodym zespołem, który ma jeszcze prawo popełniać błędy. Jestem dziś bardzo dumny z zespołu, że przy wyniku 0:1, później 1:2 i dodatkowo niestrzelonym karnym, konsekwentnie i cierpliwie rozgrywaliśmy piłkę, czekając na swoje okazje. Trzy punkty bardzo cieszą, bo zagraliśmy z zespołem, który wysoko zawiesił nam poprzeczkę i był bardzo dobrze zorganizowany - powiedział trener Damian Dziura.

Dzięki zwycięstwu nasza młodzież utrzymała prowadzenie w tabeli klasy B. Za tydzień drugą drużynę Stali czeka regulaminowa pauza, zaś za dwa tygodnie w hitowym meczu sezonu zmierzymy się z wiceliderem - Orłem Olszanka.

16. kolejka B-klasy (grupa IV)

Stal II Brzeg - Polonia Przylesie 3:2 (bramki dla Stali: Mozoła 45', Ziemba 73', Kutyła 84')

Stal: Gromnicki - B. Bielecki (46' Kamiński), Urysz, Naspiński (87' Sambórski), D. Bielecki (66' Puchelak), Kita, Ferkaluk, Kusicielek (75' Micuła), Ziemba, Nędzyński (87' Dobrowolski), Mozoła (60' Kutyła). Trener Damian Dziura.