Rezerwy w finale terytorialnego Pucharu Polski! Polonia Przylesie - Stal II Brzeg 1:6

Piłkarze drugiej drużyny Stali znów dali nam dużo powodów do radości. Tym razem brzeska młodzież w meczu półfinałowym terytorialnego Pucharu Polski pokonali Polonię Przylesie 6:1. To piąte zwycięstwo w piątym wiosennym spotkaniu naszej drużyny.

Pierwsza połowa nie przebiegała po myśli naszych zawodników. Wpływ na to mogła mieć ubiegłotygodniowa przerwa w rozgrywkach klasy B, a także trudne boisko w Przylesiu. Oddajmy też gospodarzom, że w pierwszych 45 minutach prezentowali się bardzo dobrze. Żółto-niebieskim brakowało sytuacji bramkowych i to Polonia otworzyła wynik meczu za sprawą Marecika. Na szczęście przed przerwą, w 35. minucie Dawid Mozoła wykorzystał sytuację sam na sam i doprowadził do wyrównania.

W drugiej części gry nasi zawodnicy zaprezentowali się ze świetnej strony i przede wszystkim byli zabójczo skuteczni. W 60. minucie Daniel Bielecki wdarł się pomiędzy dwóch obrońców i wykorzystał bardzo dobre podanie, zdobywając bramkę na 2:1. Wówczas rozwiązał się worek z bramkami. Po faulu na Kusicielku rzut karny w 75. minucie skutecznie wykonał Dawid Mozoła. Kolejne trafienia zdobywali ponownie Mozoła (strzelec hattricka), Nędzyński i Kusicielek. Strzelanie zakończyło się wynikiem 6:1 dla rezerw Stali.

- Wyciągnęliśmy wnioski po ostatnim meczu z Przylesiem i chcieliśmy zagrać bardzo odpowiedzialnie z tyłu, wykorzystując przestrzenie po odbiorze. Polonia zagrała bardzo dobre zawody i pomimo wyniku mecz był bardzo zacięty, zwłaszcza do 70. minuty, gdy bardzo iskrzyło na boisku. Po zdobyciu trzeciej bramki uspokoiliśmy grę i udało nam się dorzucić kolejne trzy trafienia po składnych akcjach. Bardzo się cieszę na finał z Widawą Wilków - powiedział po meczu szczęśliwy trener Damian Dziura.

Wstępny termin wspominanego przez szkoleniowca finału to 16 czerwca. Więcej szczegółów odnośnie tego meczu podamy wkrótce, tymczasem nasi piłkarze rezerw będą przygotowywać się do kolejnego spotkania ligowego, w którym na wyjeździe zmierzą się ze Zrywem Szydłowice.

Półfinał terytorialnego Pucharu Polski

Polonia Przylesie - Stal II Brzeg 1:6 (bramki: Marecik 20' - Mozoła 35', 70', 75' k, D. Bielecki 60', Nędzyński 78', Kusicielek 88')

Stal: Gromnicki - Puchelak (70' B. Bielecki), Urysz, Janczak, Naspiński (80' Dobrowolski) Paszkowski, Mozoła, D. Bielecki (60' Kamiński), Ferkaluk (60' Kita), Kusicielek, Nędzyński (80' Lubczyk). Trener Damian Dziura.