Rezerwy: Zryw Szydłowice - Stal II Brzeg 0:1

Szesnaste zwycięstwo z rzędu, w tym trzynaste w lidze odniosła w niedzielę nasza drużyna rezerw. Ekipa Damiana Dziury tym razem w pokonanym polu zostawiła zespół Zrywu Szydłowice.

O samym przebiegu spotkania nie da się napisać zbyt wiele. Rzęsiście padający deszcz przez niemal pełne 90 minut, a także niezbyt równa murawa zrobiły swoje i naszemu zespołowi ciężko grało się w piłkę. Młodzi Stalowcy musieli postawić na prostsze środki, ale brakowało im czasami lepszych decyzji w szesnastce rywali lub tuż przed nią. Wskutek tego do przerwy nie oglądaliśmy bramek, choć zdecydowanie bliżej trafienia byli nasi zawodnicy, obijający m.in. poprzeczkę. Trzeba też oddać gospodarzom, że starali się odgryzać kontratakami.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił i wciąż to groźniejsi byli Stalowcy, ale długo bili głową w mur lub brakowało im precyzji. Ten stan trwał do minuty 65, kiedy po faulu w polu karnym Zrywu arbiter wskazał na "wapno". Rzut karny bezbłędnie wykorzystał Dawid Mozoła i od tego momentu naszej drużynie grało się łatwiej, ale żadna z kolejnych okazji nie zakończyła się już trafieniem. Argumentów w ofensywie brakło też ambitnym gospodarzom, wobec czego rezultat 1:0 dla Stali nie uległ już zmianie.

- Zespół gospodarzy postawił twarde warunki. Choć nie stworzyli sobie klarownych sytuacji, to parę razy kotłowało się pod naszą bramką. Jestem pod ogromnym wrażeniem gry naszych podopiecznych. Pomimo trudnego boiska i obfitych opadów deszczu cały czas starali się grać "swoje". Cała drużyna zasługuje na pochwałę za determinację i 3 punkty - powiedział trener Stali II Damian Dziura.

Nasza młodzież utrzymała prowadzenie oraz pięciopunktową przewagę nad Orłem Olszanka w tabeli klasy B. Kolejne spotkanie Stal II Brzeg rozegra wyjątkowo w czwartek (28 kwietnia), gdyż właśnie wtedy żółto-niebiescy awansem zmierzą się z LZS-em Popielów. Pierwszy gwizdek na Stadionie Miejskim w Brzegu zabrzmi o godzinie 19:30.