Trener Marcin Nowacki po zwycięstwie z Górnikiem

Trener Marcin Nowacki ocenił mecz swojego zespołu w Zabrzu. który zakończył się zwycięstwem 2:1.

- Niezmiernie cieszę się z tego zwycięstwa, bo podnieśliśmy się dzisiaj po stracie bramki do szatni. Kiedyś ta sfera mentalna nie funkcjonowała tak dobrze, jak teraz. Chłopaki czują się pewnie na boisku i realizują nakreślone zadania, czują się pewnie indywidualnie i utrzymują wysoką jakość. Przytrafiły nam się drobne błędy w defensywie, lecz dzisiaj liczyło się tylko zwycięstwo i to zadanie zrealizowaliśmy. Swoją przygodę jako trener ze Stalą zaczynaliśmy jesienią od meczu z Górnikiem i dziś widzę, jak duży postęp od tego czasu poczyniliśmy. Cel minimum, jaki założyliśmy sobie, został już w 90% zrealizowany. Cel wewnętrzny drużyny jeszcze nie, ale w naszej grze widzę duży polot i wierzę, że w kolejnych spotkaniach będzie równie dobrze - powiedział trener.

- Momentem przełomowym był obroniony rzut karny przez Amina. To bardziej zbudowało zespół i uwierzyliśmy, że możemy tam wygrać. Dla mnie nasz bramkarz był bohaterem spotkania - dodał szkoleniowiec żółto-niebieskich.