Trener Marcin Nowacki: trzymamy jakość w grze

Zwycięski mecz swojego zespołu z Wartą Gorzów (2:1) skomentował trener Stalowców Marcin Nowacki.

- Po raz kolejny można być zadowolonym, bo trzymamy jakość w grze i to się przekłada na zwycięstwa. Bardzo cieszy mnie to, że za kolejnym wygranym meczem idzie w parze też dobra gra. Byliśmy dziś zespołem lepszym. Wiedzieliśmy, jak zagrają przeciwnicy, że będą się bronić, a my będziemy zmuszeni do mozolnego budowania gry. Otworzyły się jednak pewne sektory na boisku i wiedzieliśmy, że możemy w ten sposób możemy ukłuć Wartę. Pozytywne jest dla nas to, że zespół realizuje założenia taktyczne, jak oglądamy wcześniej przeciwnika i wyciągamy z tego jakieś wnioski, to drużyna realizuje to na murawie. Dla nas, jako trenerów, jest to bardzo budujące. Widać, że zespół ostatnio funkcjonuje inaczej, czuje się pewniej w grze, nikt się nie chowa, tylko chłopaki chcą grać w piłkę - powiedział trener.

- Dziś musieliśmy sobie radzić bez kontuzjowanego Damiana Celucha, ale poradziliśmy sobie. Kolejny już raz muszę też podkreślić, że pomogli nam zmiennicy. Każdy zawodnik jest dla mnie ważny, zarówno ci, którzy wychodzą w pierwszym składzie, jak i rezerwowi, a ostatnie nasze mecze to potwierdzają - dodał Marcin Nowacki.

fot. B.Hamanowicz/miedzlegnica.eu