"Widziałem dużą pewność siebie w naszym zespole". Arkadiusz Bator po wygranej w Legnicy

Trener Arkadiusz Bator skomentował wygraną Stalowców w Legnicy, którzy pokonali dziś drugą drużynę Miedzi 3:1.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, w końcu to trzecie zwycięstwo z rzędu. Po ostatnich dwóch wygranych było dzisiaj widać większą pewność siebie w naszym zespole, może oprócz nerwowych pierwszych pięciu minut. Później przez 80 minut w pełni kontrolowaliśmy spotkanie, bardzo dobrze realizowaliśmy założenia taktyczne, zadaliśmy trzy ciosy, mieliśmy bardzo duży spokój w grze. Ostatnie 10 minut było trochę chaotyczne, natomiast i tak mimo wszystko ten mecz mieliśmy pod pełną kontrolą. Brawa dla całego zespołu za walkę i wykonaną pracę. Dokładamy dziś kolejny krok i wciąż zamierzamy iść do przodu - powiedział trener żółto-niebieskich.

- Zespół ewidentnie potrzebował przełamania, ale takie już jest prawo serii. Jak się w końcu wygra, to morale zespołu idą do góry i drużyna czuje się pewniej. To było widać również dzisiaj, bo wyglądaliśmy bardzo dobrze pod względem fizycznym i mentalnym. Tydzień pauzy dobrze nam zrobił, w tym czasie solidnie popracowaliśmy na treningach i efekty tego są widoczne. W przyszłym tygodniu czeka nas mały maraton i granie co trzy dni, ale od tego mamy szeroką kadrę. Na dzisiaj wszyscy oprócz Dawida Kamińskiego są zdrowi i każdy musi być gotowy na to, że dostanie szansę. Zespół prezentuje wyrównany poziom, mamy dobrą atmosferę i dużą rywalizację - dodał Arkadiusz Bator, nawiązując do nadchodzących spotkań.