Wiosna 2016.

W dość zimowej scenerii, w miniony poniedziałek (04.10), nasi zawodnicy powrócili do treningów po przerwie świątecznej.  Na pierwszych zajęciach zjawili się niemal wszyscy zawodnicy występujący w rundzie jesiennej, kilku  (Ł. Bonar, D. Bonar, Gajda, Lipiński) z różnych powodów (urlop, kontuzje) nie wzięło udziału w zajęciach ale mają do nich przystąpić w najbliższych dniach. W zajęciach testowani pod kontem gry w seniorach są także, zawodnicy z grup młodzieżowych: Piotr Mendak, Mateusz Dychus oraz Mateusz Tokarczyk.  „Żółto-niebiescy” będą trenowali, na własnych obiektach 4 razy w tygodniu. Ładowanie akumulatorów potrwa do 5 marca, bowiem na ten dzień OZPN ustalił początek zmagań w IV lidze. Tak szybki start rozgrywek związany jest z rozpoczynającymi się w czerwcu Mistrzostwami Europy, Euro 2016, na których ponownie zobaczymy reprezentację Polski.

W okresie przygotowawczym rozegramy kilka meczów sparingowych, w których zmierzymy się z dość wymagającymi przeciwnikami. Niemal wszystkie mecze (wyjątek Odra Opole) rozegrane zostaną na Stadionie Miejskim w Brzegu, który dysponuje pełnowymiarowym boiskiem ze sztuczną nawierzchnią. Pierwszy mecz 23.01.2016, zagramy z Ruchem Zdzieszowice, który po niezbyt udanej jesieni zapowiada walkę o pozostanie w III lidze. Oprócz wspomnianych już drużyn, w przerwie zimowej zagramy także z: LZS Starowice, Sokołem Wielka Lipa (który podobnie jak Stal nie przegrał meczu w rundzie jesiennej IV ligi dolnośląskiej), KS Krapkowice, Ślęzą Wrocław oraz na zakończenie z GKS Kobierzyce. Dokładną rozpiskę sparingów znajdziecie TUTAJ.

Jak już wspomniano, runda wiosenna, rozpocznie się 5 marca i zaczniemy ją od mocnego uderzenia, meczem z wiceliderem na jego terenie – Polonią Głubczyce! Pierwszy mecz na własnym stadionie rozegramy tydzień później (12.03.2016) a podejmować będziemy Śląsk Łubniany. Mecz ten będzie miał dodatkowy podtekst, bowiem Śląsk jest jedyną drużyną ligową, która pokonała Stal w 2015 roku i to na naszym obiekcie. Spośród siedemnastu wiosennych kolejek, piętnaście rozegranych zostanie w sobotę a dwie w środę. „Wielkie derby” powiatu brzeskiego z Olimpią Lewin Brzeski, czyli mecz na który czekają wszyscy kibice rozegramy 16.04.2016 (sobota), „małe derby” w którym podejmiemy LZS Starowice 25.05.2016 (środa).

Przygotowania do wiosny - rozpoczęte!  Wiosny, która mamy nadzieję da nam awans do III ligi! Ale żeby tak było, musimy ten awans wywalczyć, „wyszarpać” bo nikt go nam za darmo nie da. Wszyscy, począwszy od zawodników, trenerów a skończywszy na zarządzie wierzymy że damy radę i w czerwcu będziemy mogli cieszyć się z upragnionej III ligi.

W tym miejscu liczymy także na Was i Wasz doping! Bądźcie naszym 12 zawodnikiem!

„BYŁA, JEST I BĘDZIE”