Wynik (znacznie) gorszy niż gra

W kolejnym meczu sparingowym, nasza drużyna przegrała z II-ligową Skrą Częstochowa 0:3. Na tle wyżej notowanego rywala nasza drużyna zaprezentowała się dobrze ale po raz kolejny – szwankowała skuteczność.

W pierwsze połowie w „w żółto-niebieskich” barwach zagrali: Stitou – Maj, Danielik, testowany – Gajda, Nowacki, Celuch, Chodyga, Kulczycki, testowany – Stępień. Ta połowa zdecydowanie należała do naszej drużyny, która niestety zmarnowała co najmniej trzy 100 % sytuacje. Gol dla rywali padł w 11.mimnucie, kiedy to jeden z nich wykorzystał rzut karny. W dalszej części, Stal praktycznie zamknęła Skrę na własnej połowie ale znakomite sytuacje zmarnował Stępień, trzykrotnie fatalnie strzelając z bliskiej odległości. Przed swoją szansą stanął także Gajda ale jego strzał minimalnie minął poprzeczkę.

W drugiej połowie w naszej drużynie wystąpili: Nędzyński – Szubertowski, Pożarycki, Gawroński – Kolanko, Kuriata, Smok, Horański, Dychus, Żegleń, testowany. W tej części przewagę osiągnęli rywale, którą udokumentowali dwoma golami. Pierwszy gol padł w 63.minucie, kiedy to postrzale jednego z rywali Nędzyński ofiarną obroną wybił piłkę w poprzeczkę, ta wróciła w pole karne gdzie niepilnowanych było dwóch zawodników Skry a jeden z nich wpakował footbolówkę do siatki. Na dziewięć minut przed końcem, częstochowianie zdobyli trzeciego gola. Padł on po stracie w środku pola i strzale z boku boiska. W końcówce słupek uratował rywali od straty gola a na ich bramkę strzelał Gawroński.