Wysoka wygrana z Ozimkiem

W przedostatnim meczu kontrolnym przed startem III ligi, Stal wysoko pokonała Małąpanew Ozimek 6:2. Jednego gola w dzisiejszym meczu zdobył Gajda natomiast pozostałe zawodnicy testowani.

W dzisiejszym meczu trener Podstawek wystawił niemal dwie jedenastki, każda miała po 45 minut. W obu nasza drużyna przeważała ale worek z golami otworzył się dopiero w drugiej połowie. W pierwszej części zobaczyliśmy: Nowackiego, Pożaryckiego, Gajdę, Kolankę, Cieślika oraz zawodników testowanych. Ta połowa zaczęła się dla nas bardzo źle bowiem już w 3 minucie po rzucie wolnym i ogromnym zamieszaniu w naszym polu karnym przegrywaliśmy 0:1. W kolejnych 7-10 minutach grę kontrolowali goście, którzy wymieniali dużo podań a nasi zawodnicy nie umieli skonstruować żadnej akcji. Po tym czasie inicjatywę zaczęła przejmować Stal i już w 13 minucie mogło być 1:1, ale niestety Nowacki nie wykorzystał rzutu karnego (po faulu na Cieśliku). Chwilę później na bramkę, odrobinę niecelnie uderzał Gajda. Z każdą minutą ataki naszej drużyny nasilały się coraz bardziej i w 20 minucie był już remis. Sprawy w swoje ręce wziął Gajda, pognał z piłką w pole karne po czym uderzył na bramkę. Z pierwszym strzałem poradził sobie bramkarz rywali ale wobec dobitki był już bezradny! Kilka sekund później dwukrotnie na bramkę uderzał Cieślik. Raz minimalnie nad poprzeczką drugi tuż obok słupka! Zawodnicy Małejpanwi skupili się na obronie i wyprowadzaniu kontr ale dobrze spisywała się nasza defensywa, która umiejętnie radziła sobie z ich atakami. Nasi zawodnicy natomiast wciąż atakowali ale brakowało precyzji w wykończeniu akcji. W 30. minucie nieznacznie z dystansu pomylił się Gajda a chwilę później Nowacki, także z dalszej odległości uderzył celnie ale wprost w bramkarza. W 35. minucie oko w oko z bramkarzem znalazł się Cieślik ale przegrał ten pojedynek. W 45. minucie rywale mieli rzut różny ale spokojnie sobie z nim poradziliśmy i sędzia zakończył pierwszą połowę.

W drugiej połowie trener Podstawek wystawił następujący skład: Celuch, Kulczycki, Gajda oraz testowani (grali także Jankowski oraz Dychus). Ta połowa całkowicie przebiegała pod dyktando naszej drużyny, która zdobyła w niej aż pięć goli. W 47. minucie zobaczyliśmy chyba najładniejszą akcję (mimo, iż gola nie zdobyliśmy), w której nasza drużyna wymieniła kilka podań z tzw. klepki ale ostatecznie zawodnik testowany nie zdążył oddać strzału. Co się nie udało w poprzedniej akcji udało się już minutę później. Gajda zagrał wzdłuż pola karnego a piłkę do bramki wpakował zawodnik testowany. W 57. minucie było już 3:1, po akcji która była niemal kopią wcześniejszej z tym że tym razem dośrodkowywał Kulczycki a wykończył ten sam zawodnik. Przewaga naszej drużyny rosła ale mimo to straciliśmy gola. Po jednym z ataków w polu karnym, wycięty z ziemią był jeden z zawodników gości i sędzia musiał wskazać na „wapno”. Pięć minut później powinniśmy zdobyć kolejnego gola ale tym razem bramkarz obronił strzał głową Kulczyckiego z bliskiej odległości. Minutę później po szybkiej akcji piłkę z linii bramkowej rywali wybił jeden z obrońców! W 78. minucie było już 4:2. Na bramkę uderzył Kulczycki, bramkarz obronił jego strzał ale wobec dobitki testowanego był już bezradny. Siedem minut później było już 5:2, po tym jak Dychus wystawił piłkę jak na tacy zawodnikowi testowanemu a ten dopełnił formalności. Strzelanie w tym spotkaniu zakończył zawodnik testowany, ponownie po szybkiej i dobrze zagranej kontrze. W ostatnich minutach goście mieli rzut wolny ale strzał jednego z nich zatrzymał się na murze złożonym z naszych zawodników.

Dzisiaj na Stadionie Miejskim w Brzegu zobaczyliśmy ciekawy mecz i w końcu dobrą skuteczność naszej drużyny. Oczywiście wiele było jeszcze mankamentów ale z każdym meczem powinno być coraz lepiej. Cieszy wynik i cieszy gra tym bardziej, iż drużyna będzie zbudowana głównie z zawodników, którzy wystąpili w dzisiejszym spotkaniu. Chociaż, wciąż szukamy i niewykluczone, iż dołączy do nas jeszcze dwóch zawodników z „papierami”.