Zaczynamy!

W najbliższą sobotę, meczem ze Skalnikiem Gracze, nasza drużyna zainauguruje piłkarską wiosnę. Stawką sobotniej potyczki będzie półfinał wojewódzkiego Pucharu Polski. Mecz ten odbędzie się na boisku rywala a jego początek zaplanowano na godz. 14:00.

Skalnik Gracze to jedna z bardziej znanych i utytułowanych drużyn w naszym województwie, która jeszcze kilka lat temu rok rocznie występowała na szczeblu międzywojewódzkim. Ostatnimi laty, nasz sobotni rywal występuje w IV Lidze opolskiej plasując się w środku stawki. W drużynie Skalnika znajdziemy kilka znanych w Brzegu nazwisk bo Łukasza Szpaka czy Adriana Janeczka nie trzeba nikomu raczej przedstawiać.

W okresie zimowym nasz rywal rozegrał pięć meczów kontrolnych w których doznał tylko jednej przegranej!

LZS Bodzianów/Nowy Świętów 14:0

Sokół Marcinkowice 1:3

Victoria Chróścice 2:1

GKS Kobierzyce 2:0

Zachód Sobótka 2:2

Na uznanie zasługuje szczególnie wysoka wygrana z LZS, bo wynik 14:0 nie zdarza się często.

O transferach naszych rywali na razie nic nie słychać więc nie piszemy.

Skalnik Gracze był dla Stali zawsze niewygodnym rywalem a naszą niemoc przełamaliśmy dopiero w sezonie 2015/2016, kiedy to wysoko wygraliśmy w Graczach 6:0. Niestety w rewanżu (kiedy Stal praktycznie była już w III Lidze) ulegliśmy rywalom 0:1.

Mecz ze Skalikiem będzie dla naszej drużyny pierwszym spotkaniem o „coś” w 2019 roku. Liczymy, że nasi zawodnicy wzniosą się na szczyt swoich umiejętności i pokażą że nieprzypadkowo grają szczebel wyżej, zwłaszcza że zapowiada się liczna grupa naszych kibiców!

¼ Wojewódzkiego Pucharu Polski

Skalnik Gracze – Stal