Zaczynamy w niedzielę we Wrocławiu

Już w najbliższą niedzielę po ponad 110 dniach przerwy, nasza drużyna powróci do zmagań ligowych. W pierwszym meczu rundy wiosennej zmierzymy się z trzecią drużyną tabeli a stawką tego meczu oprócz trzech punktów będzie utrzymanie drugiego miejsca a kto wie może nawet fotel lidera. Niedzielne spotkanie odbędzie się na sztucznej murawie stadionu przy ul. Sztabowej we Wrocławiu a pierwszy gwizdek zabrzmi o godz. 13:00.

Los chciał, iż rundę wiosenną rozpoczynamy z „grubej rury” bowiem zmierzymy się z bardzo mocną Ślęzą Wrocław i to na ich terenie. Pierwotnie mecz ten miał odbyć się w Brzegu ale na prośbę Ślęzy (problemy z boiskiem) nasz klub zgodził się na zmianę miejsca rozgrywania meczów (jesień w Brzegu natomiast wiosna we Wrocławiu). W minionej rundzie nasi rywale w roli gospodarza występowali na boisku na Niskich Łąkach ale ze względu na renowację murawy początek wiosny (4 mecze?) najstarszy klub sportowy we Wrocławiu rozegra na sztucznej murawie przy ul. Sztabowej. Nie jest to może idealne rozwiązanie ale chociaż gwarantujące rozegranie tego meczu a dłużej już raczej nikt na start rozgrywek czekać nie chce.

Ślęza Wrocław po rundzie jesiennej zajmuje trzecie miejsce w tabeli tracąc do lidera tak jak i nasza drużyna trzy punkty. W siedemnastu meczach wrocławianie zdobyli 33 punkty i tylko gorszemu bilansowi goli ustępują Stali. Wysokie miejsce w tabeli nasi niedzielni rywale zawdzięczają głównie bardzo dobrej postawie w drugiej części rozgrywek w której wygrywali mecz za mecze. Ostatecznie na koncie wrocławian po rundzie jesiennej widnieje dziesięć wygranych, trzy remisy oraz cztery przegrane .

Stal jak wiadomo grała bezkompromisowo, najczęściej wygrywała ale i porażek na koncie także ma kilka.

Na pewno przewagą wrocławian będzie własne boisko bowiem jak wiadomo na wyjazdach idzie nam gorzej. Z ośmiu wyjazdów aż pięciokrotnie wracaliśmy bez zdobyczy punktowej, natomiast Ślęza u siebie spisuje się bardzo dobrze, wygrywając pięć z siedmiu domowych spotkań.

Najlepszym strzelcem w drużynie naszych rywali jest Maciej Firlej, który zdobył 12 goli zostając wiceliderem tej klasyfikacji po rundzie jesiennej. Jego dobra gra nie uszła uwadze klubów z wyższych lig i dosłownie milimetry dzieliły go od transferu do Górnika Zabrze. Młody napastnik był nawet na obozie zagranicznym z Górnikiem i nawet spodobał się trenerowi ale ostatecznie kluby się nie dogadały (w ostatniej chwili Górnik zmienił wcześniej ustalone ze Ślęzą warunki). Drugim strzelcem drużyny jest pochodzący z Oławy Mateusz Kluzek, który zaliczył pięć trafień w rundzie jesiennej.

W zimowym okresie przygotowawczym Ślęza rozegrała dziesięć meczów sparingowych z czego wygrała siedem oraz trzy przegrała. Może poza przegraną z Polonią Środa Śląska (0:1) pozostałe dwie porażki mogły być wkalkulowane bowiem wrocławianie grali z I-ligowymi Odrą Opole (2:6) oraz Podbeskidziem Bielsko-Biała (0:3). Na rozkładzie nasi rywale mają min: MKS Kluczbork 1:0, czy ligowych rywali Piasta Żmigród 3:0 czy Falubaz zielona Góra 2:1.

Najlepszymi strzelcami drużyny w sparingach był Maciej Firlej oraz Jakub Jakubczyk, którzy zaliczyli po cztery gole.

Poważne przetarcie przed ligą Ślęza zaliczyła w zeszłą niedzielę, pokonując w meczu pucharowym z Piastem Żmigród 3:0.

W przerwie zimowej w Ślęzy podobnie jak i w naszej drużynie rewolucji kadrowej nie było. Do drużyny dołączyło dwóch nowych zawodników: Hubert Muszyński oraz bramkarz, który dwa sezony temu był bardzo blisko Stali – Damian Ziarko (ostatecznie trafił do Odry Opole, skąd był wypożyczony do Stali Bielsko-Biała) natomiast ze starych nowych twarzy z wypożyczeń powrócili – Andrzej Korytek oraz Mateusz Grabowski. Ubytków w kadrze jak na razie nie zanotowano, więc o zgranie na pewno we Wrocławiu martwić się nie muszą.

Ze Ślęzą zawsze grało nam się niewygodnie i dopiero w minionej rundzie przełamaliśmy kompleks rywali. Ale jak już wygraliśmy to od razu z pompą! Na inaugurację rozgrywek III Ligi pokonaliśmy Ślęzę w Brzegu aż 6:0! Powtórka mile widziana ale i jednobramkową wygraną wzięlibyśmy w ciemno.

Ponad 100 dni, tyle musieliśmy czekać na wznowienie rozgrywek ligowych i na pewno wielu kibiców zdążyło się już stęsknić za emocjami sportowymi. W sparingach gra Stali wyglądała dobrze ale jak będzie w lidze? Czy nowi zawodnicy okażą się wzmocnieniem zespołu?

III Liga gr. 3, XVIII kolejka

Ślęza Wrocław – Stal