Zagłębie II Lubin - Stal Brzeg 3:2

Ponownie nawiedziły nas problemy techniczne, dlatego z opóźnieniem publikujemy relację z piątkowego spotkania naszej drużyny.

W meczu kończącym sezon 2021/22 piłkarze Stali przegrali z rezerwami Zagłębia Lubin 2:3. Żółto-niebiescy nie zagrali najlepszego spotkania, lecz ich charakter i determinacja w końcówce sprawiły, że brzeżanie mogli wrócić "z dalekiej podróży" i wyszarpać jeden punkt.

Przez większość czasu to lubinianie lepiej operowali futbolówką, dłużej się przy niej utrzymywali i stwarzali większe zagrożenie. Z kolei Stalowcy wyglądali kiepsko i nie potrafili wykreować sobie żadnej dobrej okazji przed zmianą stron. Pierwsza bramka dla lubinian wpadła w 30. minucie. Rywale dość łatwo przedostali się pod nasze pole karne, Kruszelnicki zagrał do Chmarka, a ten mocnym uderzeniem pokonał Jaskułę. W 42. minucie było już 2:0. Szarżującego Jakuba Sypka faulem powstrzymał Jakub Czajkowski, a że sytuacja miała miejsce w polu karnym, to arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykonał Zając, podwyższając prowadzenie swojego zespołu. Stalowcy mieli problemy ze stwarzaniem okazji. Próby podejmowali Czajkowski (dwukrotnie niecelnie) oraz Matusik, który również przeniósł futbolówkę obok słupka.

Większość drugiej połowy wyglądała podobnie, jak pierwsza. Po błędzie defensywy w 51. minucie mocnym strzałem trzeciego gola dla Zagłębia zdobył Szafranek i wydawało się, że na tym emocje w piątkowym spotkaniu się już skończą. Nic bardziej mylnego. Już cztery minuty później przed świetną szansą stanął Podgórski, lecz w sytuacji sam na sam strzelił obok bramki. Gospodarze również mogli trafić do naszej siatki, blisko tego był m.in. Zając, który obił poprzeczkę. Na dziesięć minut przed końcem meczu zawodnik Zagłębia doznał kontuzji mięśniowej, a że wszystkie zmiany w obozie gospodarzy zostały już wykorzystane, to "Miedziowi" musieli sobie radzić w dziesiątkę. Ten fakt błyskawicznie wykorzystali żółto-niebiescy. Najpierw, w 84. minucie dogranie Kuriaty ładnym strzałem wykorzystał Lechowicz, a dwie minuty później Celuch trafił do siatki z najbliższej odległości po podaniu Kowalskiego. Wynik brzmiał 3:2 i można było odnieść wrażenie, że jest jeszcze szansa na urwanie punktu. W doliczonym czasie gry strzał Suskiego kapitalnie odbił Bielak, a chwilę później golkiper miejscowych dobrze interweniował również po uderzeniu Bronisławskiego z rzutu wolnego i rezultat nie uległ już zmianie.

Przegrywamy ostatni mecz sezonu. Pomimo tego możemy być zadowoleni z rundy wiosennej w wykonaniu żółto-niebieskich. Nasz zespół pewnie utrzymał się w III lidze, a - przypomnijmy - po rundzie jesiennej sytuacja wcale nie była taka wesoła. Dziękujemy chłopakom za emocje w minionym półroczu, a w kolejnym sezonie liczymy na więcej!

33. kolejka III ligi (grupa 3)

Zagłębie II Lubin - Stal Brzeg 3:2 (bramki: Chmarek 30', Zając 42' k, Szafranek 51' - Lechowicz 84', Celuch 86')

Stal: Jaskuła (68' Gromnicki) - Paszkowski, Lechowicz, Nowakowski (57' Wdowiak), Ograbek (57' Kowalski), Kuriata, Czajkowski, Sypek (70' Celuch), Matusik, Bronisławski, Podgórski (70' Suski). Trener Marcin Nowacki.

Żółte kartki (Stal): Czajkowski, Sypek, Paszkowski, Suski.