ZAPOWIEDŹ: Pniówek Pawłowice - Stal Brzeg

Przed naszą drużyną pierwszy wyjazdowy mecz w rundzie wiosennej. Stalowcy w sobotę udadzą się do Pawłowic, by zmierzyć się z tamtejszą ekipą Pniówka, która w tabeli ma zaledwie trzy punkty więcej od brzeżan. Będzie to więc okazja do przeskoczenia rywali w klasyfikacji, a także znaczące oddalenie się od strefy spadkowej. Na specyficznym boisku gospodarzy łatwo o to jednak nie będzie.

Klub piłkarski "Pniówek" powstał w 1974 roku, a największe sukcesy odnosi w XXI wieku. Śląska drużyna doskonale zna trzecią ligę, bo jest to dla niej już czternasty z rzędu sezon na tym poziomie! Poprzednie rozgrywki były dla ekipy Grzegorza Łukasika wyjątkowo udane. Pawłowiczanie przez większość sezonu utrzymywali się w ścisłej czołówce tabeli, by ostatecznie zakończyć go na 4. miejscu.

Obecny sezon nie układa się szczególnie po myśli naszych sobotnich rywali. Co prawda od strefy spadkowej piłkarze Pniówka trzymają się na dość bezpieczny dystans, natomiast od czołowe miejsca również im "nie grożą".

Po średnio udanej rundzie jesiennej w klubie z Pawłowic nie doszło do trzęsienia ziemi, ale raczej drobnych zmian. Wśród zawodników odchodzących warto zwrócić uwagę na dwójkę młodych zawodników z Jastrzębia, a także legendę klubu, doświadczonego Wojciecha Caniboła, który postanowił "zejść" szczebelek niżej, do IV ligi śląskiej. W kategorii "przyszli" wyróżnić trzeba solidnego Bartosza Musiolika, ostatnio biegającego po boisku w barwach Wodzisławskiej Odry.

Przyszli: Marcel Peda (Warta Zawiercie), Jakub Kasperowicz (GKS Jastrzębie), Bartosz Musiolik (Ruch Chorzów via Odra Wodzisław).

Odeszli: Bartłomiej Siciński (Wisła Strumień), Szymon Kuś (Spójnia Landek), Oskar Mazurkiewicz (zrezygnował z gry), Dominik Szczęch i Wojciech Łaski (obaj GKS Jastrzębie - koniec wypożyczenia), Wojciech Caniboł (Unia Turza Śląska).

Wyniki zimowych sparingów pawłowiczan również nie powalają na kolana. Ekipa trenera Łukasika spośród jedenastu meczów wygrała tylko dwa, a przegrała sześć.

O ile do meczów kontrolnych i ich wyników można podchodzić z dystansem, o tyle wszystkich sympatyków niepokoić może start piłkarskiej wiosny w wykonaniu Pniówka. W minioną sobotę nasi przeciwnicy mierzyli się z będącymi w strefie spadkowej Karkonoszami Jelenia Góra. Do przerwy nic nie zapowiadało niespodzianki, gdyż goście prowadzili 1:0 po trafieniu Dawida Hanzela. Katastrofa nadeszła dopiero w ostatnim kwadransie. Najpierw Mateusz Baszak w 77. minucie, a w 90. minucie Mateusz Kulchawy (strzałem z niemal połowy boiska) sprawili, że pawłowiczanie wrócili z dalekiej wyprawy bez punktów.

Drugi cios dla Pniówka nadszedł w minioną środę. Zespół ten walczył wtedy z rezerwami GKS-u Tychy w finale Pucharu Polski na szczeblu podokręgu i również przegrał, roztrwaniając przewagę (tym razem z 2:0 na 2:3).

Po 19. kolejkach nasi najbliżsi przeciwnicy zajmują 10. miejsce w tabeli III ligi, z dorobkiem 23 punktów (5 zwycięstw, 8 remisów i 6 porażek, bilans bramek 26:30). Stal jest z kolei 13. i ma trzy oczka mniej od rywali. Pniówek jest ekipą swojego boiska, bo tam zdobył zdecydowaną większość dorobku (16 punktów spośród 23). Najlepszym strzelcem tego zespołu jest Dawid Hanzel, zdobywca 7 goli.

Rozgrywki ligowe nabierają tempa i mamy nadzieję, że podobnie rozpędzać będą się nasi piłkarze. Gra w spotkaniu z Gwarkiem wyglądała już naprawdę przyzwoicie, pozostaje nam więc liczyć, iż w sobotę zobaczymy jeszcze lepszy występ, a przede wszystkim uda się z Pawłowic przywieźć zdobycz punktową.

Sobotni mecz Pniówek - Stal jako sędzia główny poprowadzi Pan Jakub Dmuch z Trzebnicy. Gospodarze nie zaplanowali transmisji z tego spotkania, natomiast aktualizację wyniku na bieżąco będziemy podawać na klubowym Facebooku. Trzymajcie kciuki za żółto-niebieskich!

20. kolejka III ligi (grupa 3)

Pniówek Pawłowice - Stal Brzeg

19.03.2022 (sobota), godz. 15:00

Gminny Ośrodek Sportu w Pawłowicach, ul. Sportowa 7.

fot. Janusz Pasieczny / www.glospowiatu24.pl