Zapowiedź: Śląsk II Wrocław - Stal

Już w sobotę (08.04.2017) we Wrocławiu na Stadionie przy ul. Oporowskiej z rezerwami Śląska Wrocław o kolejne punkty w III Lidze powalczy nasza drużyna. Mecz ten odbędzie się o bardzo nietypowej porze bo o 11:00 ale że do Wrocławia nie jest daleko, więc liczymy na wsparcie naszych kibiców.

Rezerwy Śląska jak sama nazwa wskazuje to bezpośrednie zaplecze pierwszej drużyny, w której mają się ogrywać w „dorosłej” piłce młodzi zawodnicy ale nierzadko występują w niej tzw. „spady” czyli zawodnicy pierwszej drużyny, którzy z różnych powodów nie zagrali w Ekstraklasie. Pierwsza drużyna gra swój mecz w piątek w Krakowie (życzymy wygranej!) więc prawdopodobnie kilku zawodników będzie można zobaczyć w sobotę na Oporowskiej.

Poprzedni sezon Śląsk II występował w III Lidze dolnośląsko-lubuskiej i zajął w niej szóste miejsce z niewielką stratą (2 punkty) do trzeciej Ślęzy Wrocław. Obecne rozgrywki nie są już tak udane a 21 punktów w 20 meczach sprawia że na dzień dzisiejszy (zakładając że z II Ligi spadają Polonia Bytom oraz Rozwój Katowice) Śląsk znajduje się w strefie spadkowej. Bilans meczów Śląska to pięć wygranych, 6 remisów oraz dziewięć przegranych. Bilans goli także nie jest imponujący 22 zdobyte i 29 stracone.

Jak pokazują statystyki, Śląsk woli grać u „siebie” gdzie do tej pory zdobył 13 punktów. Bilans zdobyczy punktowych naszej drużyny w meczach domowych i wyjazdowych jest niemal identyczny. Na wyjazdach nasi zawodnicy zdobyli 17 punktów natomiast u siebie 18.

Młoda kadra Śląska II Wrocław, sprawia że drużyna ta gra bardzo nieregularnie. Śląsk ma na rozkładzie min. Ruch Zdzieszowice czy BKS Stal Bielsko-Biała ale także wysoką przegraną z KGHM ZANAM Polkowice. Do historii na pewno przejdzie mecz ze Ślęzą Wrocław, w którym Śląsk wygrywał już 4:0 aby zakończyć go przegraną 4:5!

Jak już wspomniano wyżej, Śląsk w 20 meczach zdobył 22 gole i tylko dwie drużyny mają mniejszą liczbę bramek na swoim koncie. Najlepszym strzelcem drużyny jest Daniel Łuczak, który zdobył 5 goli i o 2 wyprzedza Daniela Matusika.

W przerwie zimowej w rezerwach Śląska doszło do kilku zmian kadrowych ale najważniejszą jest zmiana trenera. Arkadiusza Batora, który do tej pory prowadził drużynę zastąpił Dariusz Sztylka, którego kibicom nie trzeba przedstawiać. 263 mecze w "zielono-biało-czerwonych" barwach, wstępy w europejskich pucharach czy Mistrzostwo Polski to dorobek nowego trenera rezerw. Ponadto do kadry rezerw włączono kilka najzdolniejszych juniorów, którzy w poprzednim sezonie występowali w CLJ: Jakuba Kiełkiewicza, Konrada Poprawę, Mateusza Czerwińskiego oraz Mateusza Ostrowskiego. Dużym wzmocnieniem powinien być także Sebastian Bergier, najlepszy strzelec rundy jesiennej CLJ, którego także włączono do drużyny rezerw.

Z informacji jakie udało nam się uzyskać, klub opuścił tylko jeden zawodnik, Michał Przybylski, który występuje obecnie w Olimpii Zambrów.

W rundzie jesiennej po zaciętym meczu, nasza drużyna, grając w osłabieniu po czerwonej kartce Mikły, bezbramkowo zremisowała ze Śląskiem.

Sobotni mecz nie będzie pierwszą konfrontacją tych drużyn w tym roku, bowiem ze Śląskiem II Wrocław graliśmy w jednym z meczów sparingowych, w którym przegraliśmy 1:6! A mogło być dużo wyżej! Pamiętając że był to tylko sparing, wypadałoby się zrewanżować w lidze.

W sobotę czeka nas kolejny ciężki mecz z drużyną która walczy o pozostanie w III Lidze. Mimo młodego składu, zawodnicy naszych rywali potrafili już sprawić kilka niespodzianek na własnym stadionie i pokazali że w piłkę grać potrafią. Nasi zawodnicy muszą zapomnieć o słabym występie z Piastem Żmigród i powrócić do swojej gry a że grać potrafią pokazali już to nie raz.

21 kolejka III Ligi gr. 3

Śląsk II Wrocław – Stal