ZAPOWIEDŹ: Stal Brzeg - Karkonosze Jelenia Góra

Już w sobotę piłkarze Stali mogą postawić kropkę nad "i" w kontekście utrzymania w III lidze. Ostatnie mecze brzeżan i ich wyniki w zasadzie zwalniają nas już z konieczności oglądania się za siebie, ale fakt jest faktem, że pojedynkiem z Karkonoszami możemy "przyklepać" pozostanie w lidze na kolejny sezon. Czeka nas jednak ciężkie zadanie, gdyż  wspierane przez swoich kibiców Karkonosze przyjadą do Brzegu po pełną pulę. Ekipa trenera Kołodziejczyka jest w trudnej sytuacji i jeśli wciąż zamierza w przyszłym sezonie występować w III lidze, to musi wygrywać.

Klub Karkonosze Jelenia Góra powstał w 1953 roku. Największym sukcesem w historii biało-niebieskich są dwa lata występów na poziomie II ligi (drugi poziom rozgrywkowy) w latach 1997-1999. W ostatnim czasie jeleniogórzanie walczyli na poziomie IV ligi dolnośląskiej, choć coraz głośniej pukali do bram trzecioligowych. Cel udało się zrealizować w poprzednim sezonie, kiedy to zespół z Jeleniej Góry najpierw zwyciężył swoją grupę IV ligi, a później po dramatycznych barażach pokonał Lechię Dzierżoniów (4:4 w dwumeczu, 4:3 w rzutach karnych).

Premierowa runda w III lidze była dla jeleniogórzan nieudana. Karkonosze zdobyły jedynie 13 punktów, odnosząc 4 zwycięstwa, jeden remis i aż 13 porażek. Dość marny był to dorobek, ale strata do bezpiecznego miejsca wynosiła wówczas jedynie dwa oczka. Nikt więc w Jeleniej Górze nie zamierzał wywieszać białej flagi i w przerwie zimowej podjęto próbę wzmocnienia zespołu.

Przyszli: Mateusz Firlej (Górnik Złotoryja), Patryk Maciejewski (Miedź II Legnica), Jakub Firmanty (z drużyny juniorów), Wojciech Galas (Skra Częstochowa), Kacper Kopczak (Wisła Sandomierz), Ibrahima Toure (NK Urania - Chorwacja), Kamil Kurianowicz (FSV Neusalza-Spremberg - Niemcy).

Odeszli: Wiktor Błaszkiewicz, Kamil Młodziński i Oskar Giziński (wszyscy do AKS-u Strzegom), Kacper Wolak (Korona II Kielce), Michał Karmelita (Lotnik Jeżów Sudecki), Sebastian Surmaj (Lubuszanin Drezdenko).

Nie było więc żadnego trzęsienia ziemi, jeśli chodzi o zmiany kadrowe, ale widocznie to nie było potrzebne. Karkonosze na wiosnę prezentują się bowiem bardzo przyzwoicie i gdyby wziąć pod uwagę rezultaty z 2022 roku, to jeleniogórzanie plasowaliby się w środku stawki. Ekipa trenera Kołodziejczyka wygrała pięć spotkań (2:1 z Pniówkiem, 3:1 z Foto-Higieną, 1:0 z LKS-em Goczałkowice, 1:0 z Górnikiem II Zabrze i 2:0 z Piastem Żmigród), dwa zremisowała i również pięć przegrała. Po 30. kolejkach biało-niebiescy mają na koncie 30 punktów (9 zwycięstw, 3 remisy i 18 porażek, bramki 36:57) i plasują się na przedostatniej, 17. pozycji w tabeli, tracąc cztery oczka do bezpiecznej strefy. Najskuteczniejszym zawodnikiem naszych rywali jest Mateusz Baszak, strzelec 9 goli.

Nasza drużyna po 30. kolejkach jest na 8. miejscu w tabeli z dorobkiem 40 punktów. Nad strefą spadkową posiadamy osiem oczek przewagi, a to oznacza, że ewentualne sobotnie zwycięstwo może już zapewnić ekipie Marcina Nowackiego utrzymanie (wszystko będzie zależeć też od wyników pozostałych ekip - Piasta Żmigród, Odry Wodzisław i Cariny Gubin). Najlepszym strzelcem w żółto-niebieskiej drużynie jest Michał Sypek, który w tym sezonie dziewięciokrotnie pakował futbolówkę do siatki rywali.

W rundzie jesiennej Stalowcy wygrali w Jeleniej Górze 1:0, a zwycięskie trafienie dla brzeżan zdobył Pavlo Koval. Skrót tego meczu można obejrzeć TUTAJ.

To już przedostatnie domowe spotkanie naszego zespołu w tym sezonie. Ostatnie pięć meczów na Stadionie Miejskim w Brzegu kończyło się zwycięstwami żółto-niebieskich i głęboko wierzymy, że również tym razem zdołamy utrzymać "twierdzę Brzeg". Na pewno jednak nie można zlekceważyć ekipy przyjezdnych, która w tym roku nieraz utarła już nosa wyżej notowanemu rywalowi. Jesteśmy pewni jednego - w sobotę na boisku obie ekipy zostawią na murawie mnóstwo zdrowia, a dodatkowo zarówno Stal, jak i Karkonosze będą wspierane dopingiem swoich kibiców. Szykuje się więc duże piłkarskie święto, do udziału w którym wszystkich serdecznie zapraszamy - bądźcie z nami!

31. kolejka III ligi (grupa 3)

Stal Brzeg - Karkonosze Jelenia Góra

28.05.2022 (sobota), godz. 17:00