ZAPOWIEDŹ: Stal Brzeg - MKS Kluczbork

Derbowy mecz pomiędzy Stalą a MKS-em Kluczbork będzie jednym z najciekawszych wydarzeń 21. kolejki III ligi. Stawka tego spotkania jest bardzo duża, i nie chodzi tu tylko o prestiż, ale również o jakże potrzebne obu ekipom punkty do tabeli. Z pewnością kluczborczanie będą chcieli zrewanżować się za sierpniowy łomot, jaki sprawili im brzeżanie, natomiast nasz zespół zamierza przerwać bardzo złą serię meczów domowych i wygrać u siebie pierwszy raz od ponad pół roku.

MKS Kluczbork jest stosunkowo młodym klubem, bo swoje 20-lecie będzie obchodził dopiero w przyszłym roku, ale i tak w krótkim czasie stał się jednym z najbardziej zasłużonych klubów w naszym województwie. Nie może być inaczej, skoro w XXI wieku spędził aż cztery sezony na zapleczu ekstraklasy i sześć na poziomie II ligi. Ostatnie lata w III lidze to jednak głównie walka o ligowy byt. Tak było w poprzednim sezonie, który ostatecznie MKS zakończył na 13. miejscu, i tak jest w obecnym.

Rozgrywki na ławce trenerskiej biało-niebieskich rozpoczął Tomasz Kazimierowicz, ale został zwolniony po... zwycięstwie z Foto-Higieną Gać. MKS Kluczbork plasował się wówczas na 14. pozycji, mając cztery oczka zapasu nad strefą spadkową. Nowym szkoleniowcem zespołu mianowano Piotra Jacka, trenera Stali w latach 2018-19. Jeśli ktoś oczekiwał wówczas efektu "nowej miotły", to mocno się przeliczył. MKS przegrał pięć kolejnych ligowych meczów, a zwyciężyć udało mu się dopiero w ostatnim meczu minionego roku z Cariną Gubin.

Przerwę zimową drużyna z Kluczborka spędziła tuż nad strefą spadkową, z zaledwie dwupunktową przewagą nad nią. Klubowi działacze postanowili więc zrobić wszystko, by wzmocnić zespół i wygląda na to, że im się to udało. Generalnie kadra MKS-u została solidnie przebudowana (przyszło ośmiu zawodników, odeszło dziesięciu). Wśród nowych twarzy jest kilka ciekawych postaci, jak choćby doskonale nam znany Tomasz Gajda, dwójka piłkarzy z Elany Toruń czy niezwykle skuteczny w IV lidze Alan Jaworski.

Przyszli: Kacper Jóźwicki, Wojciech Mucha (obaj Elana Toruń), Tomasz Gajda (Sokół Ostróda), Alan Jaworski (Znicz Kłobuck), Daniel Błędowski (Skra Częstochowa), Radosław Krzyśków (Moto-Jelcz Oława), Wiktor Nahrebecki (Warta Gorzów Wielkopolski), Krystian Wieczorek (Podbeskidzie Bielsko-Biała).

Odeszli: Patryk Woźniak (wyjazd za granicę), Norbert Leśniak (Polonia Nysa), Adam Huć (OKS Olesno), Marcel Jaszczyk (Chrobry II Głogów), Beniamin Glinka (Piast Strzelce Opolskie), Szymon Witek (Odra II Opole), Mateusz Szalek, Jakub Szaniec, Jakub Misiak, Denis Smolarek (wszyscy szukają klubu).

W rundę rewanżową MKS wszedł naprawdę nieźle. Co prawda ekipa Piotra Jacka, podobnie jak nasza, rozpoczęła od pucharowego falstartu (przegrana aż 0:3 w Zdzieszowicach), ale później było już tylko lepiej. Remis w ligowym spotkaniu z rezerwami Górnika Zabrze na pewno należy docenić, zaś ostatnia wygrana z Karkonoszami Jelenia Góra (4:1) tylko dodała biało-niebieskim wiatru w żagle.

Sytuacja w tabeli prezentuje się tak, że MKS zajmuje 15. pozycję, mając na koncie 19 punktów (5 zwycięstw, 4 remisy i 11 porażek, bilans bramkowy 23:39). Najskuteczniejszymi zawodnikami tej drużyny są Marcin Przybylski (zdobywca 7 goli) i Lucjan Zieliński, strzelec sześciu bramek. Na tą dwójkę w sobotę powinniśmy szczególnie uważać. Dodajmy, że Stal jest na 12. miejscu w tabeli i ma dwa oczka więcej od rywali. Najwięcej trafień w żółto-niebieskim zespole (siedem) zanotował Michał Sypek.

Sam mecz zapowiada się na tyle emocjonująco, że chyba nikogo już nie trzeba na niego zapraszać. Z pewnością zobaczymy widowisko pełne walki, a my oczywiście mamy nadzieję, że w końcu trzy punkty zostaną w Brzegu.

Spotkanie Stal - MKS jako sędzia główny poprowadzi Pan Bartosz Owsiany z Opola. Bramy Stadionu Miejskiego wraz z kasami otwieramy punktualnie o 14:00, czyli na godzinę przed pierwszym gwizdkiem. Bądźcie z nami!

21. kolejka III ligi (grupa 3)

Stal Brzeg - MKS Kluczbork

26.03.2022 (sobota), godz. 15:00