ZAPOWIEDŹ: Stal Brzeg - Odra Wodzisław Śląski

O kolejne ligowe punkty nasza drużyna stoczy bój z Odrą Wodzisław Śląski, czyli ekipą ze środka ligowej stawki. Wodzisławianie jako beniaminek spisują się naprawdę dobrze i wydaje się, że widmo spadku tego zespołu oddaliło się na dobre, natomiast żółto-niebiescy potrzebują jeszcze trochę punktów, aby nie musieć już oglądać się za siebie. Liczymy na zwycięstwo i podtrzymanie dobrej serii meczów na Stadionie Miejskim w Brzegu (ostatnie trzy spotkania u siebie - siedem punktów).

Historia klubu naszych rywali sięga 1922 roku, ale największe sukcesy wodzisławianie notowali na przełomie wieków. W latach 1996 – 2010 Odra nieprzerwanie występowała w Ekstraklasie, a w pierwszym swoim sezonie na tym szczeblu zajęła nawet 3. miejsce! Niebiesko-czerwoni mają na koncie również mecze w Pucharze UEFA czy Pucharze Intertoto. Od 2011 roku zaczął się powolny upadek wodzisławskiego futbolu i tułaczki w niższych ligach, począwszy od III ligi aż do Klasy Okręgowej. Na szczęście w kolejnych latach sytuacja klubu stopniowo się poprawiała, aż w poprzednim sezonie po wygraniu barażów z Rakowem II Częstochowa (6:3 w dwumeczu) Odra zameldowała się w III lidze.

W rundzie jesiennej niebiesko-czerwoni radzili sobie nad wyraz dobrze, zajmując po pierwszej części sezonu bardzo wysokie, 9. miejsce w tabeli. Wynik ten musiał budzić uznanie tym bardziej, że niemal bez przerwy docierały do nas głosy o dużych problemach organizacyjno-finansowych Odry. W przerwie zimowej te kłopoty się nasiliły do tego stopnia, iż wspominano nawet o możliwości wycofania zespołu z rozgrywek. Dochodziło do sytuacji, że na jednym ze styczniowych treningów zjawiło się... jedynie trzech zawodników. Na szczęście im bliżej było do startu rundy rewanżowej, tym lepiej wyglądała kadra zespołu, choć w porównaniu z jesienią mówimy o niemal całkowicie przebudowanej drużynie, której trudu poukładania podjął się nowy trener - Łukasz Targiel.

Przyszli: Kamil Kuszka, Michał Bidziński, Karol Bryła, Kacper Wojtczak, Gracjan Fogiel, Igor Kawka, Bartosz Krzyżok, Mateusz Pawełkiewicz i Tomasz Widenka (wszyscy z drużyny juniorów), Artur Sip (GKS Tychy - wypożyczenie), Dawid Witek (Unia Kosztowy), Adam Fojcik (GKS Jastrzębie - wypożyczenie), Radosław Kruppa (Szombierki Bytom), Maksym Niemiec (Elana Toruń), Mateusz Flak (Olimpia Grudziądz), Szymon Kalisz i Michał Rycka (obaj Unia Turza Śląska), Marcin Radzewicz (KKS Kalisz), Błażej Czuban (Zagłębie II Lubin), Wiktor Piejak (Wieczysta Kraków), Kacper Żelazowski (GKS II Tychy).

Odeszli: Michał Antkowiak (Bałtyk Koszalin), Patryk Rabiowski (MRKS Czechowice-Dziedzice), Jakub Białas (LKS Krzyżanowice), Arkadiusz Lalko (ROW 1964 Rybnik), Bartłomiej Lenert (Górnik 09 Mysłowice), Bartosz Musiolik (Pniówek Pawłowice), Michał Wiśniewski (Śląsk Świętochłowice), Kamil Chatys (Przemsza Siewierz), Radosław Dzierbicki (Rekord Bielsko-Biała), Mateusz Mielczarek (Gwarek Tarnowskie Góry), Marcin Wodecki (Górnik II Zabrze), Kamil Chiliński (Ruch Chorzów).

Wiosną Odra punktuje całkiem przyzwoicie, choć niebiesko-czerwoni wygrali tylko raz (5:1 z LKS-em Goczałkowice!). Do tego nasi sobotni rywale dorzucili trzy remisy (1:1 z Wartą Gorzów, 3:3 z Górnikiem II Zabrze i 1:1 z Karkonoszami Jelenia Góra), a dwukrotnie musieli uznać wyższość rywala (przegrane 1:3 z Cariną Gubin oraz 0:1 z Miedzią II Legnica). Aktualnie ekipa Łukasza Targiela zajmuje 10. miejsce w tabeli III ligi z dorobkiem 31 punktów (bilans 8 zwycięstw, 7 remisów i 9 porażek, bramki 31:42). Najlepszym strzelcem zespołu jest Jan Borek, zdobywca 6 goli.

Dodajmy, że Stal aktualnie okupuje 13. pozycję w klasyfikacji, mając siedem punktów zapasu nad strefą spadkową. Najskuteczniejszym zawodnikiem w żółto-niebieskich barwach jest Michał Sypek, który w Bytomiu powiększył swój dorobek strzelecki do ośmiu goli.

W rundzie jesiennej przegraliśmy w Wodzisławiu Śląskim z Odrą 1:2. Strzelanie w pierwszej połowie rozpoczął Pavlo Koval, a po pierwszych 45 minutach wydawało się, że brzeżanie całkowicie kontrolują przebieg meczu. W drugiej części gry role diametralnie się odwróciły i najpierw do naszej siatki trafił Wenglorz, a w doliczonym czasie gry ostateczny cios zadał Chiliński.

Przed nami kolejne ligowe spotkanie, w którym postaramy się o poprawienie swojego dorobku punktowego, a co za tym idzie pozycji w tabeli. W rundzie jesiennej gra naszych zawodników wygląda naprawdę przyzwoicie, więc mamy prawo oczekiwać, że żółto-niebiescy powalczą o zwycięstwo. Łatwo jednak nie będzie, bo goście to młody zespół, bardzo charakterny i grający do końca, co udowodnili nam jesienią.

Mecz Stal - Odra jako sędzia główny poprowadzi Pan Maciej Dudek z Żagania. Wszystkich kibiców zapraszamy i prosimy o głośne wsparcie dla naszego zespołu, informując zarazem, że kasy biletowe otwieramy tradycyjnie na godzinę przed pierwszym gwizdkiem, czyli o 15:00.

25. kolejka III ligi (grupa 3)

Stal Brzeg - Odra Wodzisław Śląski

23.04.2022 (sobota), godz. 16:00