ZAPOWIEDŹ: Stal Brzeg - Rekord Bielsko-Biała

Piłkarze Stali Brzeg już w ten wtorek pożegnają się ze swoimi kibicami. W ostatnim domowym meczu sezonu żółto-niebiescy podejmą wyżej klasyfikowaną ekipę Rekordu Bielsko-Biała. Dla obu ekip jest to teoretycznie spotkanie "o pietruszkę", natomiast brzeżanie już w poprzedniej kolejce pokazali, że nie zamierzają nikomu odpuszczać, więc i tym razem możemy spodziewać się walki o trzy punkty. Warto przyjść na Stadion Miejski w Brzegu i podziękować chłopakom za bez wątpienia bardzo udaną rundę wiosenną.

BTS Rekord Bielsko-Biała powstał w 1994 roku. Biało-zieloni znani są głównie ze swojej drużyny futsalowej, wielokrotnego Mistrza Polski w tej dyscyplinie. Swoją markę w ostatnich latach ugruntowali również piłkarze nożni, dla których obecny sezon jest już dziewiątym z rzędu na poziomie III ligi. Szóste miejsce zajęte w poprzednich rozgrywkach zapowiadało walkę o czołowe pozycje również w tym sezonie i dokładnie taki scenariusz podopieczni Dariusza Mrózka realizują.

Już po rundzie jesiennej biało-zieloni znajdowali się tuż za podium trzecioligowej tabeli. W nowym roku Rekordziści dość szybko wypisali się jednak z walki o awans po tym, jak w pięciu pierwszych wiosennych meczach zgarnęli tylko dwa oczka. Po tej słabszej serii znów przyszła dobra dyspozycja, tym razem znacznie dłuższa, dzięki czemu osiem meczów bez porażki (sześć zwycięstw i dwa remisy) z powrotem wywindowały bielszczan na 4. miejsce. Wydaje się, że tą pozycję ekipa Dariusza Mrózka powinna obronić, patrząc na to, że do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwa spotkania.

W bieżącej kampanii Rekord zdobył 56 punktów dzięki 16 wygranym meczom, 8 remisom i 8 przegranym (bilans bramek 62:40). Bielszczanie równie dobrze jak u siebie, radzą sobie na wyjazdach (tu i tu nasi wtorkowi przeciwnicy zgarnęli 28 oczek). Najlepszym strzelcem tego zespołu jest Tomasz Nowak (11 trafień), zawodnik z olbrzymim ekstraklasowym bagażem i jednocześnie jedna z gwiazd ligi. Dobre liczby notują również Jan Ciućka (8 bramek) oraz Daniel Feruga, Dawid Kasprzyk i Marcin Wróbel (po 7 goli) i to na nich szczególnie brzeska defensywa powinna uważać.

Sytuacja Stali wygląda tak, że na pewno nie spadniemy już do dolnej połówki tabeli. Wciąż jest jednak szansa nawet na 6. miejsce, dlatego mamy o co walczyć. Walka trwa też o miano najskuteczniejszego zawodnika żółto-niebieskich. W tej klasyfikacji wciąż przoduje Michał Sypek (9 goli), ale w ostatnich tygodniach mocno goni go Dominik Bronisławski (8 trafień na koncie).

W rundzie jesiennej przegraliśmy w Bielsku-Białej 1:3. Bramki dla gospodarzy zdobywali Marcin Wróbel, Tomasz Nowak i Szczepan Mucha, zaś honorowe trafienie dla Stali zanotował Sebastian Rogala.

13.11.2021, mecz Rekord Bielsko-Biała - Stal Brzeg (3:1)

Powoli dobiega końca III-ligowy sezon. Przed nami ostatni mecz na Stadionie Miejskim w Brzegu, który będzie przy okazji szansą na pożegnanie się żółto-niebieskich piłkarzy z kibicami, a także na przedłużenie kapitalnej domowej serii (aktualnie sześć zwycięstw z rzędu). Obie strony zagrają bez presji, co może przynieść nam ciekawe i obfitujące w emocje spotkanie.

Wtorkowy mecz Stal - Rekord jako sędzia główny poprowadzi Pan Waldemar Socha z Dolnośląskiego Kolegium Sędziów. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na Stadion Miejski w Brzegu na godzinę 18:00. Bądźcie z nami!

34. kolejka III ligi (grupa 3)

Stal Brzeg - Rekord Bielsko-Biała

07.06.2022 (wtorek), godz. 18:00