Zapowiedź: Stal- Lechia Dzierżoniów

Po długiej przerwie już w najbliższa sobotę, nasza drużyna meczem z Lechią Dzierżoniów zainauguruje ligową wiosnę. Jak wiadomo po rundzie jesiennej zajmujemy dwunaste miejsce w tabeli mając sześć punktów przewagi nad strefą spadkową. Niektórzy mówią, aż sześć inni patrząc na to co dzieję się w II Lidze (ROW Rybik, Rozwój Katowice) tylko sześć. Jednego jesteśmy pewni! W tej drużynie drzemie ogromny potencjał a wygrana w pierwszym meczu dodałaby nam jeszcze więcej pewności.

Lechia Dzierżoniów poprzedniej rundy także nie może zaliczyć do udanych a przedostatnie miejsce w tabeli i jedenaście punktów na koncie jest tego dowodem. W zimowym okresie przygotowawczym w drużynie naszych rywali doszło do małej rewolucji, bowiem z klubu z różnych względów odeszło aż ośmiu zawodników na czele z wieloletnim kapitanem i najlepszym strzelcem po rundzie jesiennej – Marcinem Buryło (Foto-Higiena Gać). W Dzierżonowie wiosną nie zobaczymy także: Tomkiewicza, Skaskiewicza, Łowieckiego, Aleksiuka, Lechockiego, Bolisęgi oraz Juźwika. Oczywiście zarząd naszych sobotnich rywali nie próżnował i w miejsce zawodników odchodzących zakontraktował nowych z dobrze nam znanym Kacprem Majchrowskim na czele. Ponadto z rezerw Wisły Płock na wypożyczenie przybyli Tomaszewski i Januszczak ze Żmigrodu, Majbroda (via MKS Wołów) oraz Trzepacz a z rezerw Miedzi Legnica Miazga. Do treningów z Lechią po przerwie powrócił także Śmiałowski.

W zimowej przerwie Lechia rozegrała sześć meczów kontrolnych, wygrywając dwa (Pogoń Oleśnica 6:0, Małapanew Ozimek 2:1), dwa remisując (Górnik Polkowice 3:3, MKS Gogolin 2:2) oraz dwa przegrywając (Kadra DZPN 0:1, Górnik II Zabrze 0:3). Oczywiście są to tylko wyniki sparingów do których trzeba podchodzić z dużą ostrożnością i wyrozumiałością a prawdziwe oblicze drużyna pokazuje w meczach o stawkę.

W porównaniu do naszych rywali, zima pod względem kadrowym w naszym obozie była bardzo spokojna. Z drużyny odeszło pięciu zawodników (Sosna, Nahornyi, Lipiński, Poręba, Gawroński (wyp. Skalnik Gracze)) a w ich miejsce doszło trzech (Chodyga, Przystalski, Krupnik) (więcej o kadrze w piątek). Wyniki sparingów, także nie były rewelacyjne ale jak wiadomo trener Jacek testował w nich różne warianty i zawodnicy często grali na nie swoich nominalnych pozycjach. Pierwszy test, wygrywając w Graczach mecz pucharowy zdaliśmy co traktujemy jako dobry prognostyk przed startem ligi.

Są takie drużyny, na które mówimy że „nam leżą” i właśnie do nich zalicza się Lechia Dzierżoniów. W lidze z dzierżonowianami graliśmy pięciokrotnie i wszystkie te mecze wygraliśmy! Zdobyliśmy w nich aż piętnaście goli a straciliśmy tylko trzy!

III Liga gr. 3, XVIII kolejka

Stal – Lechia Dzierżoniów

09.03.2019 (sobota), godz. 15:00

Stadion Miejski w Brzegu.

Zapraszamy.