Zapowiedź: Stal - Miedź II Legnica

Po wyjazdowej wygranej w Turzy Śl. humory w naszej drużynie dopisują ale na zabawę oraz radość czasu nie ma za dużo, bowiem już w sobotę czeka nas kolejny ciężki bój o punkty. Tym razem zagramy Brzegu na Stadionie Miejskim a naszym przeciwnikiem będą rezerwy lidera I ligi – Miedzi Legnica. Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 16:00 – więc rezerwujcie już czas!

Nasz sobotni rywal jak na rezerwy przystało to drużyna, w której młodość miesza się z rutyną. Druga drużyna Miedzi Legnica ma za zadanie ogrywać i wprowadzać do dorosłej piłki najlepszych młodych zawodników ze szkółki legniczan (notabene bardzo dobrej) ale niejednokrotnie wspomagani są oni doświadczonymi zawodnikami z pierwszego zespołu. Tak więc przewidywanie składu w jakim wybiegną legniczanie w sobotę to jak wróżenie z fusów.

Mieszanka młodości i rutyny wydaje się rozwiązaniem idealnym ale jak to w życiu bywa nie zawsze wychodzi tak jakbyśmy chcieli. Wydaje się, iż obecne miejsce w tabeli rezerw Miedzi na pewno nie satysfakcjonuje zarówno władz klubu jak i samych zawodników. Po rozegraniu dwudziestu dwóch meczów, nasz sobotni rywal zajmuje bowiem miejsce spadkowe co oznacza, iż w przyszłym sezonie możemy nie zobaczyć ich w III Lidze. Na koncie legniczan widnieją dwadzieścia trzy punkty zdobyte w siedmiu wygranych oraz dwóch zremisowanych meczach.

Dorobek naszej drużyny jest niemal dwukrotnie wyższy, co stawia nas w roli faworyta ale na pewno nie będzie to łatwy mecz. Wiadomo bowiem, jak trudno i ciężko gra się z drużynami broniącymi się przed spadkiem, które za główny cel stawiają sobie obronę.

Kolejnym argumentem przemawiającym za nasza wygraną są statystki meczów domowych i wyjazdowych. Stal jak wiadomo bardzo rzadko traci punkty na własnym stadionie, natomiast Miedź II fatalnie spisuje się na wyjazdach. Jedna wygrana i jeden remis w dziesięciu meczach jest najgorszym wynikiem w lidze. Może to wynikać z tego, iż w meczach domowych Legniczanie bardzo często wspomagani są tzw. „spadami” co rzadko ma miejsce w meczach wyjazdowych.

Kolejnym czynnikiem, dość charakterystycznym w drużynie rezerw jest duża liczba strzelców w drużynie wynikająca z ogromnej rotacji w składzie. W Miedzi II Legnica co najmniej jedna bramkę ma koncie ma aż czternastu zawodników ale zdecydowanym liderem jest Patryk Poręba, który pokonał bramkarzy rywali już pięciokrotnie. Mimo dużej ilości strzelców, dorobek ofensywny naszych rywali trudno nazwać okazałym a z dwudziestoma pięcioma golami jest on na szarym końcu (Falubaz oraz Polonia Głubczyce).

W rundzie jesiennej w Legnicy nasza drużyna, po golu Szymkowiaka pokonała Miedź 1:0 i tym samym przełamała klątwę (poprzedni sezon to dwie porażki).

Sobotni mecz, nieważne w jakim składzie przyjadą do nas rywale, na pewno nie będzie łatwym spotkaniem. Miedź II gra bowiem o życie a z takimi drużynami gra się najciężej. W sobotę oczywiście będziemy faworytem ale to nie wystarczy! Musimy dać z siebie wszystko, nie odpuszczać i walczyć o każdą piłkę i tylko te cechy pozwolą nam zdobyć komplet punktów. Ja wierzę w trzy punkty a Wy?

III Liga gr. 3, XXIV kolejka

Stal – Miedź II Legnica

21.04.2018 (sobota), godz. 18:00

Stadion Miejski w Brzegu.

ZAPRASZAMY!