Zapowiedź: Stal - MKS Gogolin

Trzecia kolejka Saltex IV ligi zostanie rozegrana w środę 19.08.2015. Na Stadion Miejski w Brzegu zawita beniaminek rozgrywek MKS Gogolin. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi punktualnie o 18:00. Zmierzą się ze sobą, drużyny które po 2 kolejkach mają identyczny bilans: jedna wygrana i jeden remis.

MKS Gogolin w poprzednich rozgrywkach,  w klasie okręgowej gr. II, zdobywając 74 punkty zajął drugie miejsce, co po roku przerwy pozwoliło im powrócić do IV ligi. Co ciekawe spośród wszystkich obecnych beniaminków, większą zdobyczą punktową, w poprzednich rozgrywkach, mogą pochwalić się tylko w Starowicach, czyli także zespół z II grupy.  Początek rundy jesiennej w najwyższej klasie rozgrywkowej w województwie, goście także mogą zaliczyć do udanych. Gogolinianie sprawili olbrzymią niespodziankę w I kolejce wygrywając w Większycach z Po-Ra-Wie, 1:0. I co warto podkreślić nie była to przypadkowa wygrana. W przekroju całego meczu, nasi rywale byli lepsi, stworzyli sobie więcej groźnych sytuacji i tylko dzięki swojej nieskuteczności zawdzięczają jedynie minimalną wygraną 1:0. W II kolejce do Gogolina zawitała drużyna Czarnych Otmuchów, i na pewno nie była faworytem tego meczu. Miejscowi niesieni sensacyjnym zwycięstwem z I kolejki mieli prawo myśleć o trzech oczkach, zwłaszcza mając na uwadze sytuację kadrową drużyny z Otmuchowa. Mimo dużych nadziei mecz ten zakończył się sprawiedliwym remisem i podziałem punktów.

Skład MKS Gogolin na mecz z Czarnymi Otmuchów:

M. Nikołajczyk - Wymysłowski, Ofiera, F. Szampera, Ochmański - Kocoń, Pindral, Wróbel (60. Kaczmarek), Prefeta - Mizielski ( 65. Botta ), P. Nikołajczyk.

Skład MKS Gogolin na mecz z Po-Ra-Wie Większyce:

M. Nikołajczyk - Wymysłowski, Ofiera, F. Szampera, Ochmański - Kocoń (90.Rusin), Pindral, Wróbel (80.Sobek), Botta (77.Kaczmarek), Prefeta - Mizielski (60. P. Nikołajczyk)

Trochę więcej o MKS Gogolin.

Drużyna z Gogolina od wielu już lat stawia na swoich wychowanków oraz zawodników pochodzących z regionu. Dobra gra w okręgówce, i pewny awans do IV ligi, nie sprawiły że działacze z ul. Krapkowickiej 6 popadli w samozachwyt. Każdy bowiem wie że różnica klas pomiędzy okręgówką a IV ligą jest ogromna. W Gogolinie postanowiono na wzmocnienia jakościowe i sprowadzeniu niewielkiej ale doświadczonej grupy zawodników, którzy pomogą osiągnąć główny cel – utrzymanie. I tak ze Swornicy Czarnowąsy dołączył Filip Szampera, z Ruchu Zdzieszowice Kacper Pindral oraz z Małejpanwi Ozimek Kamil Rusin. Ponadto z LZS-u Mechnice ściągnięto bramkarza Łukasza Żmudę oraz z Koksownika Zdzieszowice Mateusza Wróbla. Do drużyny dołączył także junior Marcel Blaut. Największym osłabieniem jakiego doznali „żółto-czarni” jest odejście najlepszego strzelca drużyny, Tomasza Schichty (Orzeł Źlinice), strzelca 23 bramek w poprzednim sezonie. Z drużyny odeszli także Wadim Kusznierenko (LZS Mechnice) oraz Ryszard Cieślik, Adam Pasdzior oraz Szymonowie Jadasz i Sędzicki. Bilans transferów raczej na plus, ale na pewno ciężko będzie zastąpić najlepszego strzelca.

Historia pojedynków w XXI wieku.

W XXI wieku o punkty z MKS Gogolin graliśmy tylko dwukrotnie. Związane to było głównie z układem sił w obu drużynach. W pierwszym dziesięcioleciu obecnego wieku, to lepsza gra naszych rywali i występy w IV lidze, Stal w tym okresie grała w klasie okręgowej. Od sezonu 2008/2009 układ sił uległ całkowitej zmianie tzn. Stal dość regularnie grywała w IV lidze natomiast MKS w okręgówce i A-Klasie. Pierwszy i jak dotąd jedyny sezon, w którym graliśmy z klubem z Gogolina o ligowe punkty, miał miejsce w latach 2013/2014. Oba mecze Stal wygrała, pieczętując tym samym spadek „żółto-czarnych” do niższej klasy.

Nie mamy nic przeciwko temu aby, w środowym meczu, podtrzymać passę zwycięstw w meczach z Gogolinem.

W środę na Stadionie Miejskim w Brzegu zapowiada się ciekawy pojedynek. Wszystkie statystyki a także cele drużyny na obecny sezon, przemawiają na naszą korzyść, ale jak wiadomo grają ludzie a nie liczby. Na pewno nie będzie to łatwy mecz dla Stali i absolutnie nie możemy zlekceważyć gości, bowiem stać ich na sprawienie niespodzianki. Nasi zawodnicy zapowiadają walkę o każdy centymetr boiska i chęć pokazania pełni swoich możliwości przed własną publicznością.

Zapraszamy!

III kolejka Saltex IV ligi:

Stal Brzeg – MKS Gogolin

19.08. 2015 (środa), godz. 18:00