Zapowiedź: Stal - Rekord Bielsko-Biała!

Przed nami 8 kolejka zmagań trzecioligowców. Tym razem Stal zmierzy się w hicie kolejki z Rekordem Bielsko-Biała. Nasi sobotni rywale to główni pretendenci do wygrania naszej grupy i awansu do II ligi. Mecz ten odbędzie się na Stadionie Miejskim w Brzegu, w sobotę (10.09.2016) o godz. 16:00.

Rekord Bielsko-Biała już w poprzednim sezonie niemal do końca rozgrywek deptał po piętach Odrze Opole i ostatecznie, ustępując, Stali Bielsko-Biała gorszym bilansem meczów bezpośrednich, zajął 3 miejsce na koniec sezonu. Bilans meczów „Rekordzistów” w III lidze w sezonie 2015/2016 to 18 wygranych, 8 remisów i 4 przegrane a goli to 53 zdobyte i 20 straconych.

W obecnym sezonie Rekord, według większości trenerów klubów grających w naszej grupie stawiany jest w roli jednego z głównych faworytów do awansu. I nie ma w tym wiele przesady bowiem sam szkoleniowiec naszych rywali, Pan Wojciech Gumola stwierdził w przedsezonowym wywiadzie „Gdyby ocenić to jednym zdaniem, to powiem tak – jest dobrze. W mojej opinii dysponujemy mocniejszym zespołem w sferze mentalnej, niż ten z poprzedniego sezonu, co gwarantują nam m.in. nowi ludzie w naszym składzie. W każdym razie czekam na start ligi z pokorą, ale i z optymizmem” (www.bts.rekord.com.pl). W zespole Rekordu wielu zmian kadrowych nie zanotowano, skupiając się przede wszystkim na scalaniu i zgraniu drużyny. Z klubu odeszło 6 zawodników, z których część grała mało ale nie obyło się także bez "poważnych" strat.  Pomocnik, Bartosz Woźniak (w poprzednim sezonie rozegrał 492 minuty i zdobył 3 gole) odszedł do LKS-u Czaniec, napastnik Mieczysław Sikora (1249 minut, 3 gole), przeszedł do Kuźni Ustroń, pomocnik Adrian Olszowski (725 minut, 0 goli) szuka klubu a napastnik Wojciech Małyjurek (341 minut, 4 gole), zasilił Beskid Skoczów. Do drużyny juniorów przesunięto Remigiusza Tańskiego. Największą stratą „Rekordzistów” był transfer pomocnika Szymona Szymańskiego (2539 minut, 8 goli) do Podbeskidzia Bielsko-Biała, w ostatnim dniu okienka transferowego. Dużą startą drużyny z Cygańskiego Lasu jest także kontuzja eliminująca z gry w tej rundzie, ich kolejnego pomocnika Marka Sobika (1909 minut, 7 goli), którą odniósł w meczu z Pniówkiem Pawłowice Śląskie w obecnym sezonie.

Nowych zawodników do klubu trafiło czterech. Z drugoligowego Nadwiślana Góra, przyszedł pomocnik Dawid Ogrocki (1288 minut, 4 gole). Kolejny pomocnik, Dawid Hałat (1893 minuty, 8 goli) dołączył z LKS-u Czaniec. Ponadto z wypożyczenia do Iskry Klecza Dolna powrócił Krzysztof Skrzypiec a z juniorów Rafał Haczek.

Kadra Rekordu Bielsko-Biała na sezon 2016/2017.

Góra, Żerdka – Bojdys, Dudek, Gaudyn, Madzia, Maślorz, Profic, Rucki, Waliczek – Haczek, Nagi, Ogrocki, Skrzypiec, Sobik, Szędzielarz, Żołna – Hałat, Hilbrycht, Kubica. Trener: Wojciech Gumola.

Obecny sezon.

Rekord po rozegraniu 7 kolejek z dorobkiem 12 punktów zajmuje obecnie 4 miejsce.

Zmagania ligowe zawodnicy naszych rywali rozpoczęli od remisu z Ruchem w Zdzieszowicach. Stroną dominującą w tym spotkani byli zawodnicy gospodarzy ale nie wykorzystali kilku dobrych okazji. Rekordziści wyrównali już w doliczonym doliczonym czasie gry i mogli się cieszyć z jednego punktu. W drugiej kolejce bielszczanie pewnie i wysoko pokonali Falubaz Zielona Góra 4:0. W meczu tym goście niewiele mieli do powiedzenia a cztery stracone gole to najniższy wymiar kary jaki „przyjęli”. Pewną wygraną piłkarze z Cygańskiego Lasu zanotowali także tydzień później, pokonując w Wałbrzychu Górnika 2:0. Zwycięstwo w 4 kolejce chyba najbardziej cieszy kibiców Rekordu. Pokonanie derbowego rywala a zarazem najgroźniejszego przeciwnika w walce o awans i to do tego na jego boisku – Stali Bielsko-Biała - musiało ich ucieszyć. W 5 kolejce piłkarze rekordu podzielili się punktami ze Skra Częstochowa, remisując 1:1. Pierwszej porażki bielszczanie doznali w 6 kolejce przegrywając w Pawłowicach Śląskim z Pniówkiem 2:1. Oprócz trzech punktów stracili także prawdopodobnie na całą rundę pomocnika Marka Sobika, który doznał groźnej kontuzji w tym meczu. W ostatniej kolejce Rekord, ponownie podzielił się punktami tym razem z rezerwami Górnika Zabrze i chyba było to ich najsłabsze spotkanie w tym sezonie.

Podsumowując. W 7 meczach „Rekordziści” zanotowali 3 wygrane, 3 remisy i 1 przegraną. 12 zdobytych goli to piąty wynik z pośród drużyn grających w naszej grupie (ex aequo ze Śląskiem Wrocław). 6 straconych goli daje naszym rywalom trzeci wynik w tabeli w tej klasyfikacji.

Klasyfikacja strzelców.

Najlepszym strzelcem drużyny Rekordu Bielsko-Biała po 7 kolejkach jest – obrońca - Michał Bojdys. Ma on już, na swoim koncie cztery trafienia i o dwa wyprzeda Dawida Hałata. Gole dla bielszczan w tym sezonie ligowym, zdobyło już 6 zawodników.

W sobotę na Stadionie Miejskim zapowiada się ciekawe widowisko. Zagrają ze sobą druga z czwartą drużyną w tabeli i każda z nich będzie chciała zgarnąć komplet punktów. Faworytem z racji doświadczenia i ogrania w III lidze będzie Rekord, ale już kilku faworytów odprawiliśmy z kwitkiem. Liczymy na to że doping naszych kibiców "poniesie nas" i pomoże zdobyć kolejny komplet punktów na trzecioligowym froncie.

8 kolejka, III liga gr. 3

Stal – Rekord Bielsko-Biała

10.09.2016 (sobota), godz. 16:00

Stadion Miejski w Brzegu.

Bilety.

Normalny – 10 zł

Ulgowy – 6 zł

Kobiety i dzieci do lat 10 – 1 zł

Kasy otwarte będą godzinę przed meczem.

Zapraszamy.