ZAPOWIEDŹ: Zagłębie II Lubin - Stal Brzeg

Bardzo szybko, bo już w piątkowy wieczór piłkarze Stali zakończą rozgrywki 2021/22. W ostatnim akcie sezonu żółto-niebiescy zmierzą się z mistrzem III ligi - rezerwami Zagłębia Lubin. Dla brzeżan będzie to okazja do szybkiej rehabilitacji za wtorkową, wysoką porażkę z Rekordem, choć oczywiście tabela nie kłamie - czeka nas bardzo ciężki pojedynek.

Rezerwy dwukrotnego mistrza Polski zostały reaktywowane w 2013 roku, tuż po rozwiązaniu rozgrywek Młodej Ekstraklasy. Celem drugiej drużyny jest ogrywanie i wprowadzanie do dorosłego futbolu adeptów lubińskiej Akademii, jednej z najlepszych w kraju. Niemal co sezon Zagłębie II plasowało się w ścisłej czołówce tabeli, co dawało nadzieję na pójście drogą Śląska Wrocław i awans drugiego zespołu na wyższy szczebel. Ten cel - jak już wszyscy wiemy - udało się zrealizować w ostatnich tygodniach.

Już po rundzie jesiennej podopieczni Jarosława Krzyżanowskiego zdradzali swoje duże ambicje, bowiem lubinianie zajmowali drugą pozycję i tracili do liderującego LKS-u Goczałkowice tylko jeden punkt. W przerwie zimowej w zespole nie doszło do praktycznie żadnych zmian, pomijając przesunięcie kilku zawodników do Zagłębia II z drużyny juniorów, a także zgłoszenie kilku utalentowanych piłkarzy "Miedziowych" do zespołu ekstraklasowego.

Efektem tego jest wyborna forma młodych piłkarzy Zagłębia w 2022 roku. Nasi piątkowi przeciwnicy przegrali w tym czasie tylko raz (0:1 z Wartą Gorzów), a w pozostałych 13 meczach odnieśli 10 zwycięstw i 3 remisy. Awans do II ligi udało się lubinianom wywalczyć już na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu. Imponują zarówno liczby drużynowe (73 punkty, na które złożyły się 22 zwycięstwa, 7 remisów i 3 porażki, bilans bramek 81:38), jak i indywidualne - dwóch najlepszych strzelców III ligi reprezentuje barwy Zagłębia II, a są nimi Patryk Kusztal (17 goli) i Rafał Adamski (15 trafień). Warto dodać, że Miedziowi strzelają najczęściej oraz mają najlepszy bilans meczów domowych w całej lidze.

W rundzie jesiennej przegraliśmy z Zagłębiem II Lubin 1:2. Wszystkie bramki padły w I połowie - dla gości dwie zdobył Kacper Lepczyński, a dla brzeżan honorowe trafienie zanotował Marcin Niemczyk.

Kacper Lepczyński, strzelec dwóch bramek w jesiennym meczu otrzymał wówczas również czerwoną kartkę.

No cóż, przed nami ostatni mecz w tym sezonie. Runda wiosenna minęła bardzo szybko i bez wątpienia była udana w wykonaniu żółto-niebieskich. Na podsumowania jeszcze przyjdzie czas, natomiast miłym akcentem byłoby przywiezienie punktu (punktów?) z terenu przyszłego drugoligowca.

Mecz Zagłębie II - Stal jako sędzia główny poprowadzi Pan Paweł Wrzeszczyński z Kalisza. Ten sam arbiter prowadził jesienne spotkanie brzeżan z Karkonoszami Jelenia Góra, wygrane przez nasz zespół 1:0. Oby to był dobry znak przed jutrzejszym meczem, który rozpocznie się punktualnie o godzinie 18:00.

33. kolejka III ligi (grupa 3)

Zagłębie II Lubin - Stal Brzeg

10.06.2022 (piątek), godz. 18:00