Zmarł Andrzej Skowron, człowiek o żółto - niebieskim sercu

W niedzielę dotarła do nas bardzo smutna informacja. W wieku 52 lat zmarł Andrzej Skowron, niezwykle oddany i wierny kibic Stali, od wielu lat angażujący się w ruch kibicowski w piłkarskiej i koszykarskiej Stali Brzeg.

Pan Andrzej swoją przygodę z kibicowaniem w Stali rozpoczął w latach 80. Wówczas w Brzegu środowisko kibicowskie angażowało się mocno w koszykówkę, gdyż Stalówki występowały na poziomie Ekstraklasy. Organizowane wówczas były wyjazdy na mecze do Pabianic, Rybnika czy Krakowa. Nie zapominano również o piłkarskiej Stali, która grała wtedy na czwartym poziomie rozgrywkowym.

Andrzej Skowron zwłaszcza w późniejszych latach razem ze "starą gwardią" i przyjaciółmi starał się reaktywować fan club żółto-niebieskich. To tamten impuls pozwolił obudzić środowisko kibicowskie w Brzegu i dawać nam powody do dumy w postaci licznych wyjazdów czy głośnego sektora G na meczach domowych (pod historyczną "Brzózką"). Pan Andrzej swoją miłością do Stali zaraził wiele osób i chyba nie ma w Brzegu kibica, który by go nie kojarzył.

- To był wspaniały, ciepły, serdeczny człowiek, kumpel, przyjaciel i kibic. Był naszym rozjemcą i dążył do tego, by wśród kibiców panował ład i porządek. W jego ciele płynęła żółto-niebieska krew. Cholernie nam go będzie brakować. Andrzeju, zawsze będziesz miał honorowe miejsce na "brzózce" - powiedziała nam Agnieszka Bronowicka, kibic Stali.

Rodzinie i najbliższym zmarłego składamy szczere wyrazy współczucia. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek, 13 listopada od godziny 12:00 w kaplicy cmentarnej przy ul. Makarskiego.

Podziękowania dla Agnieszki Bronowickiej i Janusza Sochy za pomoc przy pisaniu artykułu.