Żółto-niebieska młodzież sparowała w weekend

Na miesiąc przed startem oficjalnych rozgrywek drużyny z naszej Akademii rozegrały kolejne sparingi.

Stal II Brzeg minimalnie, bo 3:4 uległa Burzy Bystrzyca, czołowej drużynie oławskiej A-klasy. Do przerwy przeciwnicy prowadzili 2:0, ale po zmianie stron żółto-niebieskim rezerwom udało się wyrównać za sprawą trafień Kusicielka i Ferkaluka. Chwilę później na dwubramkowe prowadzenie znów wyszli goście, a strzelanie golem honorowym dla Stali zakończył Mateusz Markowski.

Juniorzy młodsi odnieśli kolejne zwycięstwo w grze kontrolnej. Tym razem ekipa Wojciecha Kaszuba w pokonanym polu pozostawiła juniorów Moto-Jelcza Oława, wygrywając 4:1. Do przerwy to przeciwnicy prowadzili 1:0, lecz po zmianie stron gole strzelali już tylko brzeżanie. Po dwa trafienia zanotowali Widziak i Pawlica, a trzeba dodać, że nasza drużyna nie wykorzystała jeszcze rzutu karnego.

Trampkarze przegrali 1:2 z zespołem Małejpanwii Ozimek. Jedynego gola dla żółto-niebieskich zdobył Filip Nowacki.

Oprócz wymienionych wyżej zespołów swoje mecze rozegrały także zespoły z pionu dziecięcego - młodzicy, młodzicy młodsi i orliki.

O dotychczasowym przebiegu zimowych przygotowań opowiedział nam Damian Dziura, trener rezerw: - Przygotowania zostały zachwiane przez kwarantanny nałożone na naszych zawodników, przez co w styczniu trenowaliśmy w ograniczonych zasobach ludzkich oraz musieliśmy odwołać sparing z MKS Kluczbork. Przez cały okres rywalizujemy z drużynami z wyższych klas rozgrywkowych i w większość spotkań potrafimy zdominować przeciwnika, lecz wciąż popełniamy juniorskie błędy, które staramy się zniwelować. Przed nami dużo nauki, lecz jestem dobrej myśli, bo zawodnicy z tygodnia na tydzień przekonują się, że piłka juniorska już za nami - powiedział Damian Dziura.

Przez półtora miesiąca pracowaliśmy nad otwarciem gry i obroną wysoką. W najbliższych tygodniach skupimy się na budowaniu i szybkim ataku, czyli na aspektach oraz organizacji w defensywie po stracie. Te elementy będą kluczowe podczas rozgrywek ligowych. Staramy się, żeby do składu dołączyło kilku naszych byłych zawodników, aby zwiększyć rywalizację i podnieść jakość drużyny - dodał trener drugiej drużyny.

W środę 16 lutego Stal II Brzeg rozegra kolejny, dodatkowy sparing - o godzinie 19:00 na własnym stadionie żółto-niebiescy podejmą grającą w klasie okręgowej Olimpię Lewin Brzeski.

fot. Przemysław Nijakowski