Zapowiedź: KS Krasiejów - Stal.

W najbliższą sobotę (23.04.2016), czeka nas kolejny mecz wyjazdowy. Zagramy w Krasiejowie z beniaminkiem rozgrywek miejscowym KS. Będzie to już 25 kolejka IV ligi opolskiej, w której Stal nie przegrała jeszcze meczu w obecnym sezonie. Cel na ten mecz? Trzy punkty!

Obecny sezon dla beniaminka z Krasiejowa można zaliczyć do udanych. Z pośród 4 drużyn które przed sezonem awansowały do IV ligi opolskiej, KS jest obecnie na drugim miejscu, ustępując jedynie LZS Starowice. W 23 meczach (KS ma do rozegrania 24 minuty, przerwanego meczu ze Śląskiem Łubniany, w którym prowadzą 1:0) nasi rywale zdobyli 34 punkty. Ich bilans to 10 wygranych, 4 remisy i 9 przegranych. Bilans bramkowy idealnie na zero 36 zdobytych i 36 straconych.

Jak pokazują statystyki, KS jest drużyną dość uniwersalną jeśli chodzi o miejsce rozgrywania meczów. W spotkaniach domowych „Dinozaury” zdobyły 18 punktów (5-3-4), natomiast na wyjazdach 16 (5-1-5).

Dobra dyspozycja w rundzie jesiennej, sprawiła że w rundzie wiosennej kadra zespołu pozostała niemal niezmienna. Nowi ludzie to przychodzący ze Źródła Krośnica Janoszka oraz Bejm (ostatnio Małapanew). Ponadto z pierwszym zespołem trenują juniorzy: Machnik, Szwugier. W rundzie jesiennej w KS nie zobaczymy: Foksa, Podlaski (nie wznowili treningów) oraz Anderwalda (Szczadrzyk).

Wiosna.

W rundzie wiosennej KS zaliczył 3 wygrane (3:1 Małapanew Ozimek, 2:0 MKS Gogolin, 6:0 Czarni Otmuchów) dwie przegrane (0:1 Polonia Głubczyce, 0:3 PO-RA-WIE Większyce) oraz jeden remis (2:2 TOR). Mecz ze Śląskiem Łubniany przy prowadzeniu Krasiejowa 1:0, został przerwany w 64 minucie i zostanie dokończony 11.05.

Ostatni mecz.

W 24 kolejce zespół Krasiejowa wybrał się do Otmuchowa na mecz z ostatnimi w tabeli Czarnymi. Poradził sobie bardzo dobrze, prowadząc grę i będąc drużyna zdecydowanie lepszą. Mecz zakończył się wygraną „Dinozaurów” 6:0.

Czarni Otmuchów – KS Krasiejów 0:6

(Pinkawa, sam., Baron, Bejm, Słupik, Kostka).

KS Krasiejów: Górecki - Serwuszok, T. Mainka, R. Mainka, S. Kubiciel - Sobota (63. Baron), Pinkawa, Słupik, Blozik (78. Kostka), Pawelec (81. Wręczycki) – Wróblewski (60. Bejm). Trenerzy Mateusz Pinkawa i Piotr Słupik.

Strzelcy.

Zawodnicy KS Krasiejów zdobyli 36 goli co plasuje ich na 10 miejscu w tabeli pod tym względem. Najwięcej trafień w drużynie „Dinozaurów” zaliczyli Oblicki i Pinkawa po 6.

Historia.

W XXI wieku z KS (Matrą) graliśmy siedmiokrotnie. Bilans niekorzystny: 3 wygrane i 4 przegrane. Wypadało by wygrać aby poprawić statystyki.

Ostatni mecz.

W VIII kolejce rozgrywanej w Brzegu, Stal pewnie pokonała KS Krasiejów 5:0. Spotkanie to bardzo dobrze rozpoczęło się dla „żółto-niebieskich”, którzy już po 18 minutach prowadzili 3:0. W drugiej połowie, kolejne ataki Stali przyniosły jeszcze dwa gole i spokojne zgarnęliśmy trzy punkty.

IV liga opolska, VIII kolejka

Stal – KS Krasiejów 5:0

(Kulczycki, Poważny, Janeczek, Jaworski, Józefkiewicz)

Stal: Szymocha – Dołgan (72’ Mazur), Sikorski, Józefkiewicz, Płomiński – Szpak (64’ Bonar), Janeczek (60’ M. Mendak), Poważny, Kulczycki, Boczarski (67’ Mencel) – Jaworski. Trener: Sebastian Sobczak.

KS Krasiejów: Górecki – Serwuszok, Mainka, Bonk, Kostka, Konik (76’ Kubicel), Gawin (64’ Blozik), Wróblewski, Sobota, Oblicki, Pinkawa. Trenerzy: Pinkawa, Słupik.

Emocje po derbach już opadły i teraz najważniejszym meczem jest sobotnie spotkanie z KS Krasiejów. Z „Dinozaurami” zwłaszcza na wyjeździe zawsze grało nam się niewygodnie, ale nasi zawodnicy już w tym sezonie pokazali że potrafią sobie radzić i w takich przypadkach. Do Krasiejowa jedziemy po komplet punktów, a jak będzie? Zobaczymy!

XXV kolejka, IV liga opolska „Saltex”

KS Krasiejów – Stal

23.04.2016 (sobota), godz. 16:30

Krasiejów.

Zapraszamy!

* Zdjęcie tytułowe pochodzi z oficjalnego profilu KS Krasiejów na portalu Facebook.