Co tam w Akademii słychać?

Po długiej przerwie, już w najbliższa niedzielę startują rozgrywki młodzieżowe w których oczywiście swoje mecze będą rozgrywały drużyny Akademii Piłkarskiej Stal Brzeg.

W najbliższą niedzielę na murawę wybiegną obie drużyny juniorów, które występują w Opolskiej Lidze Juniorów starszych i młodszych. Za tydzień do zmagań ligowych przystąpią trampkarze oraz młodziki, którzy także występują w najwyższych rozgrywkach wojewódzkich – organizowanych przez OZPN.

OLJ, I Kolejka

Piast Strzelce Opolskie – Stal

18.08.2019, godz. 11:00

Strzelce Opolskie

OLJM, I kolejka

Stal – Piast Strzelce Opolskie

18.08.2019, godz. 11:00

Stal – Piast Strzelce Opolskie

Początek rozgrywek to także czas napisać o zmianach jakie dotknęły drużyny młodzieżowe a które mają na celu poprawę szkolenia czego efektem ma być coraz większa liczba wychowanków w drużynie seniorów.

Najważniejsza z nich była zmiana szkoleniowca w drużynie juniorów starszych, gdzie trenera Wojciecha Kaszuba zastąpił Karol Fedunik, który poprzedni sezon opiekował się juniorami młodszymi.

Grupa juniorów młodszych trafiła pod skrzydła – trenera Grzegorza Galanta, wieloletniego opiekuna grup młodzieżowych w naszym klubie.

Za trampkarzy będzie odpowiadał Wojciech Kochański, wychowanek naszego klubu, reprezentant młodzieżowych reprezentacji Polski, który z powodu kontuzji musiał zakończyć grę w piłkę. Mimo młodego wieku, Wojtek ma spore doświadczenie którym chce się dzielić z nasza młodzieżą.

Za szkolenie młodzików, odpowiadał będzie Damian Dziura, dla którego będzie to już kolejny sezon z tą grupą.

Kadra szkoleniowa AP Stal Brzeg sezon 2019/2020

Pion główny:

Rocznik 2001: Karol Fedunik
Rocznik 2003: Grzegorz Galant
Rocznik 2005: Trener Wojciech Kochański, asystent Szymon Kuriata
Rocznik 2006: Damian Dziura

Pion podstawowy:

Rocznik 2007: Andrzej Wolański
Rocznik 2007/08: Marcin Zajączkowski
Rocznik 2008: Michał Pyrkowski
Rocznik 2009: Karol Fedunik
Rocznik 2010: Kacper Mielnik

Pion dziecięcy:

Rocznik 2011: Kacper Mielnik
Rocznik 2012: Amin Stitou, II trener Natalia Lipka
Rocznik 2013: Natalia Lipka, II trener Amin Stitou

Trener bramkarzy: Marek Szymocha

Trener przygotowania motorycznego – Szymon Kuriata

Z tego miejsca dziękujemy trenerowi Wojciechowi Kaszubowi za jego prace na rzecz klubu i młodzieży i życzymy sukcesów w dalszej pracy trenerskiej.