"Czas start"!

Przerwa zimowa to dla kibiców piłkarskich zawsze najtrudniejszy czas i mimo że drużyny grają sparingi … to jednak nie to samo. Prawdziwe granie zaczyna się wraz ze startem LIGI! Już w sobotę (18.03.2017) „żółto-niebiescy” meczem w Kowarach z miejscową Olimpią rozpoczną zmagania w rundzie jesiennej III ligi gr. 3. Jaka ona będzie? Chciało by się napisać aby co najmniej taka sama jak poprzednia runda ale wiemy, że łatwo nie będzie. Jak wspomniał kapitan naszej drużyny Piotr Józefkiewicz, „chłopaki” grać w piłkę umieją i postarają się to pokazać już od pierwszego meczu! „Józek” trzymamy za słowo!

Olimpia Kowary po rundzie jesiennej zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Ich zdobycz punktowa to 11 „oczek” i tylko 3 straty do bezpiecznej pozycji (zakładając że z II Ligi nie spadnie żadna ze śląskich drużyn, na dzisiaj spadają dwie). Bilans meczów gospodarzy sobotniego meczu w poprzedniej rundzie to: dwie wygrane, pięć remisów oraz dziesięć przegranych. Jeśli chodzi o gole to zawodnicy Olimpii zdobyli ich 21 (piąty wynik w lidze) a stracili aż 40 co jest zdecydowanie najgorszym wynikiem spośród wszystkich drużyn w naszej grupie. Na własnym stadionie nasi rywale zanotowali jedną wygrana i czerty remisy (gole 10:18) a w „gościach” jedną wygrana i jeden remis (gole 11:22).

A tak prezentują się statystyki obu drużyn w rundzie jesiennej.

Jedenaście punktów na koncie Olimpii daje jej niechlubne ostatnie miejsce w tabeli co nie znaczy że rywale mieli łatwo w meczach z kowarzanami. Szczególnie u siebie sprawili kilka niespodzianek nasi sobotni rywale jak choćby remis z liderem GKS 1962 Jastrzębie czy wygrana z BKS Stal Bielsko-Biała.

Nie mają się czego wstydzić także, zawodnicy Olimpii jeśli chodzi o ich poczynania ofensywne. Z 21 golami zajmują w tej klasyfikacji wysokie piąte miejsce. Na listę strzelców w rundzie jesiennej w drużynie naszych rywali wpisało się dziewięciu zawodników. Niekwestionowanym liderem w tej klasyfikacji w Olimpii jest Mateusz Baszak, który zdobył aż 7 goli.

Zmiany kadrowe.

W okresie zimowym działacze Olimpii, jak większość klubów niższych lig, nie szaleli na rynku transferowym. Do klubu dołączyło dwóch „nowych – starych” zawodników (obaj powrócili po półrocznej przerwie do Kowar). Obaj to doświadczeni zawodnicy. Jednym z nich jest wieloletni kapitan drużyny, obrońca Mariusz Malarowski, który ostatnie pół roku spędził w Stelli Lubomierz (klasa okręgowa) a drugim bramkarz Ołeksij Kazaków, który ostatnie półrocze spędził za granicą. Ubytki kadrowe były zdecydowanie liczniejsze i w rundzie wiosennej w Kowarach nie zobaczymy: bramkarzy Marcina Chrobaka (szuka klubu) oraz Piotra Smołucha (Miedź Legnica), pomocników Patryka Michałka (Miedź II Legnica), Juliana Rudnickiego (Lotnik Jeżów Sudecki) oraz Raivisa Vītolnieksa (szuka klubu).

O ile w kwestiach kadrowych rewolucji w Olimpii nie było to już w Zarządzie jak najbardziej. W wyborach przeprowadzonych pod koniec lutego wobec rezygnacji z dalszej działalności w klubie Prezesa Janusza Kwaka jak i niemal całego Zarządu, wybrano nowe władze Olimpii Kowary. Na czele klubu stanął radny miasta Kowary Pan Artur Wrona. Powołano także całkiem nowy Zarząd klubu. Zaraz po wyborze nowy Prezes klubu na łamach portalu JG24.pl uspokajał kibiców „Przystępujemy do rozgrywek III ligi i nie ma innej możliwości. Wierzymy w utrzymanie i robimy wszystko, aby podołać temu zadaniu

W rundzie jesiennej w meczu rozegranym w ramach I kolejki III Ligi, w Brzegu padł remis 3:3. Obie drużyny po tym meczu żałowały straconych dwóch punktów, bowiem goście prowadzili najpierw 2:0 potem 3:2 ale w międzyczasie przy wyniku 2:2 dwie wyśmienite okazje na objęcie prowadzenia miała nasza drużyna. Koniec końców skończyło się remisem i podziałem punktów a co najważniejsze ciekawym meczem dla kibiców, którzy po niemal 30 latach znowu obejrzeli mecz Stali w III lidze.

Dla tych co nie widzieli lub nie pamiętają. I kolejka: Stal - Olimpia Kowary 3:3.

Z nowym trenerem, już w sobotę zaczynamy zmagania ligowe. Pierwszy mecz przyjdzie nam zagrać z ostatnią drużyną w tabeli co wskazuje że uchodzimy za faworyta tego spotkania. Patrząc jednak na naszą grupę i wyniki jakie w niej padały i to że każdy może wygrać z każdym takim faworytem się nie czujemy. Na pewno rywale nie stracili jeszcze wiary w pozostanie w III lidze i od pierwszego meczu będą chcieli to udowodnić. Ale MY wierzymy w naszą drużynę i wiemy że stać ich na trzy punkty w sobotę! I potem kolejne!

„Była, jest i będzie …..”

III Liga gr. 3, XVIII kolejka

Olimpia Kowary – Stal