Derby za trzy punkty. Stal Brzeg - MKS Kluczbork 1:0

Trzy punkty w meczu derbowym zdobyli piłkarze Stali! Nasza drużyna wygrała z MKS-em Kluczbork 1:0 po trafieniu Damiana Celucha, dzięki czemu znacząco oddaliła się od strefy spadkowej. Spotkanie wcale nie było łatwe, w drugiej połowie naszemu zespołowi dopisało sporo szczęścia, ale kto za trzy dni będzie o tym pamiętał? Determinacja i ciężka praca całej drużyny pozwoliło na drugie w tym sezonie zwycięstwo w meczu derbowym.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Stali. Nasza drużyna była zdecydowanie aktywniejsza w ofensywie i stwarzała większe zagrożenie. W obozie przeciwników można odnotować tylko dwa groźne strzały - w 21. minucie mocno z dystansu uderzył Przybylski, a futbolówkę do boku zbił Jaskuła, natomiast w 40. minucie będąc w polu karnym nad poprzeczką strzelił Zieliński. To była najgroźniejsza okazja MKS-u w pierwszej połowie. Stalowcy przeważali. Już w 6' Bronisławski sprawdził czujność Grzesiaka, lecz ten drugi złapał futbolówkę. Bardzo blisko w 16. minucie był Jakub Czajkowski. Pomocnik Stali przedarł się w pole karne, przełożył piłkę na lewą nogę, lecz w ostatniej chwili został zablokowany. W pierwszej połowie próbował jeszcze Wdowiak, a tuż przed zmianą stron wynik mógł otworzyć Celuch. Jego próba przelobowania bramkarza rywali okazała się jednak niecelna.

W drugą połowę nasi zawodnicy weszli niezwykle mocno. W 49. minucie Ograbek dorzucił miękko w pole karne, a Damian Celuch w swoim stylu wyskoczył najwyżej i strzałem głową zdobył pierwszą bramkę. Tak naprawdę później mecz w naszym wykonaniu się skończył, a do ofensywy przeszedł MKS. Stalowcy próbowali kontrować, lecz nie do końca im to wychodziło. W defensywie natomiast mieliśmy trochę szczęścia. MKS-iacy zdecydowanie zbyt często przedzierali się w nasze pole karne i stwarzali zagrożenie. Najbliżej był Nykiel, który w 65. minucie strzelił w słupek. Kilkukrotnie musiał się wykazać Jaskuła, ale ostatecznie pierwszy raz od połowy sierpnia zakończyliśmy spotkanie z czystym kontem.

Nie był to ładny mecz, lecz takiego się spodziewaliśmy. Nasza drużyna pokazała charakter i zdobyła decydującą bramkę, a potem zdołała się wybronić, zdobywając trzy oczka. Brawo zespół i obyśmy kontynuowali tę serię jak najdłużej!