"Zwycięstwo było dla nas najważniejsze". Trener Marcin Nowacki po derbach

Trener Stalowców Marcin Nowacki skomentował derbowe zwycięstwo swojej drużyny nad MKS-em Kluczbork (1:0).

- Dwie odmienne połowy. W pierwszej uważam, że byliśmy przygotowani na to, co grał MKS. Mieliśmy swoje założenia i przede wszystkim je realizowaliśmy. Dobrze reagowaliśmy wtedy, gdy goście bronili się w niskim pressingu. Musieliśmy kreować grę i te działania, które podejmowaliśmy, poruszanie się po boisku były bardzo dobre. Druga połowa to szybko strzelona bramka i przede wszystkim gra na zero z tyłu, co bardzo mnie cieszy. Otworzyliśmy mecz i zarazem go zamknęliśmy, co było dla nas najważniejsze. Po trzech zmianach, niektórych wymuszonych nasza gra nie do końca się kleiła, ale dziś chodziło nam głównie o trzy punkty - powiedział trener Nowacki.

fot. Przemysław Nijakowski