Dobra gra i zasłużona wygrana

Pierwsze bramki i pierwszą wygraną w 2020 roku zaliczyli piłkarze brzeskiej Stali, którzy w sparingu pokonali MKS Kluczbork 2:0. Sobotnia wygrana była jak najbardziej zasłużona, bowiem nasi zawodnicy przeważali przez niemal całe spotkanie, byli znacznie szybsi i stworzyli sobie więcej okazji od rywala.

Niezłą szansę brzeżanie mieli już w 2. minucie po rzucie rożnym, ale mocny strzał naszego zawodnika obronił bramkarz gospodarzy. Dwie minuty później w identyczny sposób odpowiedzieli piłkarze MKS-u, lecz uderzenie głową w środek bramki złapał Stitou. W 9' groźnie i mocno strzelił Kamiński, ponadto niecelnie próbowali Celuch i Dychus. Chyba najbliżej trafienia w pierwszej połowie był Pożarycki, kiedy dostał dobrą piłkę po stałym fragmencie gry, lecz uderzył nad poprzeczką. Stalowcy mieli sporą przewagę, ale kolejne próby z dystansu Kamińskiego, Gajdy i Celucha nie trafiły w światło bramki.

Początek drugiej części gry przyniósł kolejne okazje bramkowe. W 51. minucie z woleja niewiele obok słupka uderzył testowany napastnik. Strzelecką niemoc przełamaliśmy w 60. minucie, kiedy do siatki płaskim, mierzonym strzałem trafił Celuch. Nasz zespół nie poprzestał na jednej bramce i już siedem minut później podwoił prowadzenie. Na prawym skrzydle urwał się testowany napastnik, zszedł z piłką w pole karne i uderzając po długim słupku zdobył drugiego gola. W 71' płaski, choć zbyt słaby strzał zza szesnastki oddał Dychus. Później nieco przebudzili się gospodarze i dwukrotnie spróbowali uderzeń z dystansu, choć z marnym skutkiem. Znacznie bliżej był Cieślik w 82. minucie, kiedy jego bomba z dystansu niemal trafiła w spojenie bramki MKS-u. Piłkarze z Kluczborka doszli do głosu w samej końcówce, kiedy dobrą sytuację miał Włodarczyk, ale Szady wyszedł z niej obronną ręką.

Pierwsza wygrana, pierwsze bramki i czyste konto powinny cieszyć równie mocno, jak bardzo dobra gra piłkarzy Stali przez całe spotkanie. Na trzy tygodnie przed meczem o stawkę forma naszej drużyny wydaje się rosnąć i mamy nadzieję, że w kolejnych grach uda się to potwierdzić. Kolejna okazja już za tydzień ponownie w Kluczborku, gdzie znów zmierzymy się z MKS-em.

Sparing nr 5

MKS Kluczbork - Stal Brzeg 0:2 (Celuch 60', zawodnik testowany 67')

Stal - I połowa: Stitou - Maj, Kowalski, Pożarycki, Niewieściuk, Danielik, Gajda, Kamiński, Celuch, Dychus i zawodnik testowany.

II polowa: Szady - Maj (66' Kolanko), Danielik (72' Łukawiecki), Cieślik, Celuch (66' Gajda), Dychus i pięciu zawodników testowanych. Trener Marcin Domagała.