Kolejny test przed nami

W sobotnie południe piłkarze Stali rozegrają kolejny sparing. Na półmetku przygotowań do rundy wiosennej żółto-niebiescy zmierzą się w Kluczborku z miejscowym MKS-em. Kadra naszego zespołu coraz bardziej się krystalizuje, a sobotnia gra kontrolna będzie kolejną okazją dla trenera Domagały do sprawdzenia dyspozycji swoich zawodników, w tym również nowych twarzy w drużynie. Liczymy również na przełamanie naszej niemocy strzeleckiej w tegorocznych sparingach.

Nasi przeciwnicy z Kluczborka mają za sobą udaną rundę jesienną, a zwłaszcza jej drugą część. Odkąd MKS przejął trener Jan Furlepa, drużyna wygrała siedem z dziewięciu ligowych spotkań i wywindowała się na 5. pozycję w tabeli (27 punktów). Oprócz tego biało-niebiescy wciąż walczą o trofeum wojewódzkiego Pucharu Polski. W hitowej parze ćwierćfinału tych rozgrywek zmierzą się oni z Ruchem Zdzieszowice.

Drużyna z Kluczborka wznowiła treningi miesiąc temu i zdążyła już rozegrać szereg gier kontrolnych. Cztery z nich przegrała: 0:3 z GKS 1962 Jastrzębie, 2:4 ze Śląskiem II Wrocław, 1:5 ze Skrą Częstochowa i 1:3 z KKS Kalisz, oraz pokonała Polonię Nysa 3:2. Przed tygodniem nasi przeciwnicy zakończyli również swój pobyt na obozie treningowo-szkoleniowym w kluczborskim kampusie "Stobrawa". W międzyczasie do całkiem sporych zmian doszło w kadrze MKS-u. Zespół opuścili Denis Luptak, Kamil Kaczor, Jakub Mendel, Marcin Jantos, Arkadij Herasimow i Mateusz Kolbusz, buty na kołku zawiesił Krzysztof Stodoła, a z powodu poważnej kontuzji na wiosnę nie zagra Kamil Nitkiewicz. Dwie stare-nowe twarze dołączyły z kolei do teamu Furlepy, a mowa o Pawle Baraniaku i Aleksandrze Jelonku.

Oba zespoły ostatnio mierzyły się ze sobą pod koniec listopada. W derbowym starciu kończącym rundę jesienną górą był MKS, który na własnym terenie pokonał Stalowców 1:0.

Sparing nr 5

MKS Kluczbork - Stal

08.02.2020 (sobota), godz. 12:00

Boisko Kampusu Sportowo-Rekreacyjnego "Stobrawa", ul. Sportowa 7.