Druga przegrana w sparingach

W drugim meczu sparingowym przed startem rozgrywek 2016/2017, Stal przegrała w Kaliszu z III-ligowym KKS 0:2. Podobnie jak w spotkaniu z LZS Starowice tak i wczoraj trener Pikaus dał pograć głównie zawodnikom testowanym.

Wczorajszy mecz był bardzo wyrównanym widowiskiem z tym że gospodarze wykorzystali swoje szanse strzelając dwa gole. Gra naszych zawodników wyglądała dobrze w środku pola ale niestety nie było komu „wykańczać” akcji strzałami.

Gole dla KKS-u padły po błędach naszych obrońców, które nie powinny się zdarzyć.

W pierwszej części meczu akcji bramkowych było jak na lekarstwo. W naszej drużynie aktywny na skrzydle był Jurek ale nikt nie potrafił jego dośrodkowań „zamknąć” strzałami. Ze stałych fragmentów gry próbował Gajda ale i jego próby nie zaskoczyły miejscowych zawodników. Gospodarze objęli prowadzenie w 35. minucie, wykorzystując błąd naszej obrony po szybkim rozegraniu rzutu wolnego.

W przerwie trener Pikaus przeprowadził kilka zmian, po których „coś” drgnęło w poczynaniach naszych zawodników ale wciąż brakowało wykończenia akcji. Uderzenia Zalewskiego i Kulczyckiego obronił bramkarz kaliszan natomiast strzały z rzutów wolnych Józefkiewicza oraz Gajdy były niecelne. W 60. minucie miejscowi zawodnicy zdobyli drugiego gola wykorzystując rzut karny, po faulu zawodnika testowanego. W końcówce meczu rozmiary przegranej mógł zmniejszyć M. Mendak ale jego uderzenie zostało zablokowane.

Stal (I połowa): Zawodnik testowany - zawodnik testowany, Sikorski, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Zalewski, Maj, Jurek, Gajda, zawodnik testowany, zawodnik testowany.

Stal (II połowa): Zawodnik testowany - zawodnik testowany, Józefkiewicz, Sikorski, zawodnik testowany, Mencel, Zalewski. Kulczycki, Jurek, zawodnik testowany, zawodnik testowany. Grali ponadto: Krężel, Gajda, Marcin Mendak, Piotr Mendak.