Drugi sparing na "plus"

Drugi sparing w ramach przygotowań do sezonu rozegrali piłkarze Stali. Żółto-niebiescy pokonali świeżo upieczonego drugoligowca - rezerwy Śląska Wrocław 3:2 po dwóch trafieniach Gajdy i jednym Kamińskiego. Mecz, rozegrany w systemie 3x35 minut, był kolejną okazją do przetestowania kilku nowych zawodników.

Pierwsza z trzech tercji nie zaczęła się najlepiej dla Stalowców. Wrocławianie przeważali, a wynik otworzyli już w 4. minucie po składnej akcji i strzale z bliska w wykonaniu Michalskiego. Kilkanaście minut później wrocławianie mieli kolejną niezłą okazję, ale tym razem dobrze interweniował Stitou. Stalowcom brakowało rozmachu w grze ofensywnej, choć strzały - bez powodzenia - oddawali Kamiński, Gajda, Danielik i Celuch.

Minutę po rozpoczęciu drugiej tercji wynik powinien wyrównać Dychus, który po błędzie wrocławian zabrał się z piłką, ale nie uderzył wprost w bramkarza. Nasi zawodnicy w tej części gry szybciej operowali piłką i wyglądali lepiej niż w pierwszych 35 minutach, ale drugiego gola zdobyli piłkarze Śląska. W 51' w szesnastce górną piłkę przyjął Głowieńkowski i pokonał będącego bez szans Szadego. Ekipa trenera Domagały nie zwiesiła głów i walczyła do końca. W 64. minucie piłkę na połowie gości odebrał Gajda, pomknął w stronę pola karnego i ładnym strzałem zdobył bramkę na 1:2. Cztery minuty później żółto-niebiescy wyrównali. We własnej szesnastce ręką zagrał obrońca wrocławian, do jedenastki podszedł Gajda i wyrównał stan meczu.

W trzeciej tercji obie jedenastki mocno się zmieniły, ale wciąż to brzeżanie byli groźniejsi, zwłaszcza po szybkich kontrach. Piłkarze z Wrocławia również się odgryzali, a dwukrotnie dobrze bronić musiał Szady. Decydujący cios w piątkowym sparingu zadali Stalowcy. W 81. minucie z piłką na linii pola karnego znalazł się Kamiński i uderzył, zdejmując pajęczynę z siatki gości i ustalając wynik na 3:2. Pożyteczny sparing zakończył się więc zwycięstwem brzeżan z drugoligowcem, choć to dopiero początek letnich przygotowań. Przed naszymi zawodnikami kolejny tydzień ciężkiej pracy, a następny mecz towarzyski rozegrają za tydzień w sobotę, 20 czerwca o godzinie 11:00, kiedy na własnym boisku podejmą Po-Ra-Wie Większyce.

Sparing nr 2 (grano 3x35 minut)

Stal Brzeg - Śląsk II Wrocław 3:2 (Bramki: Gajda 64', 68'k, Kamiński 81' - Michalski 4', Głowieńkowski 51')

Stal (I tercja): Stitou - Łukawiecki, zawodnik testowany, Niewieściuk, Maj, Danielik, zawodnik testowany, Gajda, Kamiński, Celuch, Dychus.

Od 51. minuty grali ponadto Szady, Kowalski, Jaros, Kuriata, Borycka, Szymczyk i zawodnik testowany, od 70. minuty Sosna i kolejny zawodnik testowany, a od 86' Firek i Smok. Trener Marcin Domagała.