Pierwszy sparing na remis

Pierwszy mecz po blisko trzymiesięcznej przerwie rozegrali piłkarze Stali, którzy w Kluczborku zmierzyli się z miejscowym MKS-em. Sparing zakończył się remisem 1:1, a bramkę dla żółto-niebieskich zdobył w 69. minucie zawodnik testowany.

Forma obu zespołów po tak długim rozbracie z piłką była wielką niewiadomą, ale lepiej w piątkowe starcie weszli miejscowi. Już w 6. minucie dogranie z lewego skrzydła płaskim strzałem wykończył Palat, dając prowadzenie MKS-owi. Stalowcy w pierwszej części gry wyglądali dosyć słabo w ofensywie, zagrożenie stwarzając głównie po strzałach zza szesnastki. Kluczborczanie mieli jeszcze jedną dobrą szansę, lecz w tej sytuacji skutecznie interweniował Stitou. Tuż przed przerwą bardzo blisko trafienia był Kamiński, ale jego uderzenie z rzutu wolnego pośredniego świetnie obronił golkiper miejscowych.
W przerwie w obu jedenastkach nastąpiły zmiany, ale zmianie uległ również obraz gry. Ekipa trenera Domagały przejęła kontrolę nad meczem, długo operując piłką i stwarzając kilka sytuacji. Próba Dychusa była niecelna, a z próbami Sosny i zawodnika testowanego poradził sobie golkiper MKS-u. Nie dał jednak rady w 69. minucie, kiedy rzut różny wykonywali żółto-niebiescy. W pole karne dorzucił Borycka, a tam najwyżej wyskoczył testowany stoper, który celną główką wyrównał stan meczu. Kilka minut później ten sam piłkarz w dokładnie ten sam sposób mógł zdobyć drugą bramkę, ale minimalnie się pomylił. Przed końcem meczu szanse mieli jeszcze Szymczyk i Gajda, lecz nie zdołali zdobyć drugiego gola. Gra miejscowych po przerwie przygasła, ale ci i tak pokusili się o dwie - niecelne - próby zza szesnastki.
W piątkowej grze kontrolnej trener Domagała testował zawodników na nowych dla nich pozycjach, ponadto sprawdzanych było trzech piłkarzy starających się o angaż w Stali. Ich występy należy ocenić pozytywnie i w przyszłym tygodniu wciąż będą oni trenować z drużyną. Następną grę kontrolną żółto-niebiescy rozegrają w sobotę, 20 czerwca, kiedy zmierzą się z 4-ligowym Po-Ra-Wiem Większyce.
Sparing nr 1
MKS Kluczbork - Stal Brzeg 1:1 (Bramki: Palat 6' - zawodnik testowany 69').
Stal - I połowa: Stitou - Jaros, Niewieściuk, Kowalski, Maj, Kamiński, Kuriata, Danielik, zawodnik testowany, Dychus, Celuch.

II połowa: Stitou (69' Firek) - Jaros, Sosna, zawodnik testowany, Łukawiecki, Borycka, Kuriata, Gajda, zawodnik testowany, Dychus (61' zawodnik testowany), Celuch (61' Szymczyk). Trener Marcin Domagała.