Dwie gry kontrolne w sobotę

Za żółto-niebieskimi pierwszy tydzień zimowych treningów. Ładowanie akumulatorów na rundę wiosenną trwa, a przygotowania nabierają coraz większego tempa. Ze Stalą trenuje aż kilkunastu nowych zawodników, a w sobotę nadejdzie świetna okazja do sprawdzenia ich umiejętności. Sztab szkoleniowy zaplanował bowiem dwa mecze sparingowe - o 9:30 na Stadionie Miejskim w Brzegu zmierzymy się z Moto-Jelczem Oława, a o godzinie 14:00 na wrocławskich Kłokoczycach zagramy ze Śląskiem II Wrocław. W obu spotkaniach wystąpią dwie różne jedenastki.

Nasz pierwszy sobotni przeciwnik występuje na co dzień w IV lidze dolnośląskiej. Po rundzie jesiennej oławianie zajmują wysokie, 5. miejsce w tabeli, jednak posiadają olbrzymią stratę do liderującej Lechii Dzierżoniów (aż 21 punktów). Póki co nie znaleźliśmy żadnych informacji o wznowieniu treningów w ekipie Moto-Jelcza, ale wiemy, że nastąpiła tam jedna istotna zmiana. Od stycznia drużynę prowadzi Krystian Pikaus, w przeszłości trener Stali, który zastąpił Jarosława Fliśnika.

Sparing nr 1

Stal Brzeg - Moto-Jelcz Oława

16.01.2020 (sobota), godz. 9:30

Stadion Miejski w Brzegu.

Po południu Stalowcy udadzą się natomiast na obiekty Ślęzy Wrocław. Tam o godzinie 14:00 zagrają z drugoligowymi rezerwami Śląska Wrocław, które mają za sobą bardzo udaną rundę wiosenną. 7. pozycja w tabeli II ligi (tuż za miejscami barażowymi) sprawia, że wrocławianie będą bardzo ciekawym i wymagającym rywalem. Dla ekipy trenera Piotra Jawnego będzie to pierwsza tegoroczna gra kontrolna.

Sparing nr 2

Śląsk II Wrocław - Stal Brzeg

16.01.2020 (sobota), godz. 14:00

Centrum Piłkarskie Ślęzy Wrocław, ul. Kłokoczycka 5.