Sparing: Stal Brzeg - Moto-Jelcz Oława 3:1

W pierwszym tegorocznym sparingu żółto-niebiescy pokonali IV-ligowy Moto-Jelcz Oława 3:1. Trener Arkadiusz Bator desygnował do gry dosyć eksperymentalną jedenastkę, złożoną m.in. z wielu zawodników testowanych. Kilkoro z nich zaprezentowało się z naprawdę dobrej strony, a kolejni testowani wystąpią w popołudniowym sparingu we Wrocławiu.

Mecz odbywał się na wyjątkowo ciężkiej, zmrożonej murawie. Najważniejszy do odnotowania jest więc fakt, że w obu drużynach obyło się bez kontuzji. Pierwsza część spotkania była dosyć wyrównana, ale lepsze okazje mieli Stalowcy. W 10. minucie Podgórski w dobrej sytuacji trafił w słupek, a dobijający zawodnik testowany również obił obramowanie bramki. W 16' przeciwnicy wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie oławian z rzutu wolnego niefortunnie przeciął Niewieściuk, trafiając do własnej siatki. Na szczęście brzeżanie szybko wyrównali. Składną kontrę w 27. minucie mierzonym strzałem wykończył jeden z zawodników testowanych. Przed przerwą swoje szanse na gole miał Podgórski i dwóch testowanych, ale remisowy wynik już się nie zmienił.

Po zmianie stron przewaga Stali była już bardzo duża. W 50. minucie blisko bramki był Dychus, ale uderzył tuż nad poprzeczką. Nasz napastnik kolejne dwie sytuacje zdołał jednak wykorzystać. Najpierw, w 67. minucie celnie dobił strzał kolegi z zespołu, a w 74. minucie bez problemu wykorzystał świetne dogranie Szymczyka. Świetne okazje na kolejne bramki mieli Kamiński (raz trafił w słupek, raz spudłował) oraz ponownie Dychus (w sytuacji sam na sam górą był bramkarz). Ostatecznie Stal zasłużenie pokonała oławian 3:1.

Sparing nr 1

Stal Brzeg - Moto-Jelcz Oława 3:1 (bramki: zawodnik testowany 27', Dychus 67', 74' - Niewieściuk sam. 14')

Stal: Firek - Kowalski, Niewieściuk, Szymczyk, Jaros, Podgórski i pięciu zawodników testowanych. Ponadto na zmiany wchodzili: Kamiński, Dychus, Łukawiecki oraz dwóch zawodników testowanych. Trener Arkadiusz Bator.