Grała III liga. 16. kolejka w skrócie

Już trzecie spotkanie naszej drużyny w tym sezonie nie odbyło się w planowym terminie. To oczywiście pokłosie zakażeń w zespole Stali. Chłopaki przez ostatnie dni odpoczywali i zbierali siły przed środowym, pucharowym starciem z MKS-em Kluczbork, które - mamy nadzieję - odbędzie się już zgodnie z planem. Nasi więc w weekend nie grali, ale w III lidze i tak było ciekawie.

Największą niespodzianką 16. kolejki można nazwać zwycięstwo Polonii Nysa nad rezerwami Zagłębia Lubin (2:0). Trafienia Mamisa i Setli pozwoliły nysanom odbić się od dna tabeli. Ekipa trenera Arkadiusza Batora ujrzało światełko w tunelu i zapewne liczy, że to zapowiedź dobrej końcówki rundy w wykonaniu zespołu z Opolszczyzny.

Na dnie coraz bardziej zakopują się Polonia/Stal Świdnica i Foto-Higiena Gać. Ci pierwsi nie sprawili sensacji i przegrali 0:2 z zachwycającym ostatnio Pniówkiem, z kolei gacianie mimo trzech trafień Przybylskiego nie zdobyli nawet punktu. Lepsi okazali się zawodnicy zielonogórskiej Lechii, którzy zwyciężyli 4:3.

Z czołowej trójki podołały jedynie zespoły ze Śląska. Kolejne pewne zwycięstwo Ruchu (3:0 w Legnicy) pozwoliło wyśrubować serię ośmiu kolejnych wygranych z rzędu. Niebieskich goni Polonia Bytom, która nie bez problemów zwyciężyła z Rekordem 2:1. Kolejną w ostatnim czasie wpadkę zanotowała Ślęza, która tylko zremisowała w Rybniku.

Brzeżanie mimo odwołania dwóch ostatnich spotkań nie obsunęli się znacząco w tabeli III ligi. Dziewiąte miejsce i dwa mecze w zapasie mogą być dobrą pozycją wyjściową do ataku na czołową piątkę. Liderem niezmiennie pozostaje Ruch Chorzów, mający pięć punktów więcej od Polonii.

W klasyfikacji strzelców ścigają się Adam Żak (Polonia Bytom, 18 goli) i Mariusz Idzik (Ruch Chorzów, 17 trafień). Swoje statystyki w tej kolejce znacząco poprawili Szymon Kobusiński (13 goli) i Mariusz Przybylski (12 bramek). Z obozu Stali najwięcej trafień (osiem) ma Damian Celuch.

Wyniki 16. kolejki III ligi:

Foto-Higiena Gać - Lechia Zielona Góra 3:4

Rekord Bielsko-Biała - Polonia Bytom 1:2

Polonia Nysa - Zagłębie II Lubin 2:0

ROW 1964 Rybnik - Ślęza Wrocław 1:1

Miedź II Legnica - Ruch Chorzów 0:3

Pniówek Pawłowice - Polonia/Stal Świdnica 2:0

LKS Goczałkowice - Górnik II Zabrze 1:1

Mecze Stal Brzeg - Piast Żmigród i Gwarek Tarnowskie Góry - Warta Gorzów zostały odwołane z powodu zagrożenia epidemicznego. Pauzował MKS Kluczbork.

Aktualna tabela: