Zakażenia w drużynie Stali, sobotni mecz odwołany

Zaplanowany na sobotę mecz Stali Brzeg z Piastem Żmigród został odwołany. Ma to związek z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa u dwóch naszych zawodników. Obaj zakażeni od momentu wystąpienia objawów zostali odizolowani od drużyny i od 31. października nie pojawili się w klubie. Zawodnicy wciąż wykazują objawy choroby, ale czują się dobrze.

Treningi pierwszego zespołu przynajmniej do poniedziałku zostały zawieszone. O nowym terminie meczu z Piastem poinformujemy tak szybko, jak tylko zostanie on ustalony.

Nie wiadomo jeszcze, czy zagrożone jest pucharowe starcie Stali z MKS-em Kluczbork (środa, 11 listopada, godz. 13:00). O tym fakcie również będziemy informować w najbliższych dniach.

Wszyscy zawodnicy pierwszego zespołu pracujący przy naszej Akademii od początku tego tygodnia zostali również odsunięci od treningów z młodymi adeptami futbolu. Działania te podjęto celem nienarażania naszej klubowej młodzieży na ewentualne zakażenie.