Historia meczów z Wartą Gorzów

Już w sobotę Stalowcy zmierzą się z ekipą Warty Gorzów. Przypomnijmy więc w skrócie historię dotychczasowych spotkań pomiędzy tymi dwiema ekipami.

Z Wartą pierwszy raz zagraliśmy w roku 2018, wówczas po wyrównanym meczu 1:0 wygrali brzeżanie. W rundzie rewanżowej znów byliśmy świadkami spotkania, w którym obie drużyny miały swoje szanse, lecz tym razem minimalnie (1:0) lepsi byli piłkarze z Gorzowa Wielkopolskiego. Tak naprawdę tylko raz pojedynek Stali z Wartą był jednostronny - w maju 2021 roku nasi rywale wygrali na własnym stadionie aż 3:0.

W rundzie jesiennej Stalowcy pojechali do Gorzowa, by przełamać fatalną serię i wyjść z dołka. Ostatecznie po trafieniu Marcina Niemczyka w końcówce udało się zwyciężyć 2:1, ale emocji nie brakowało - dość powiedzieć, że jedni i drudzy kończyli mecz w osłabieniu.

Z Warciarzami mierzyliśmy się pięć razy, wygrywając dwukrotnie, raz remisując i dwa razy przegrywając (bilans bramek 3:5 na korzyść przeciwników).

Historia bezpośrednich spotkań:

27.10.2018: Stal Brzeg - Warta Gorzów 1:0 (bramka: Celuch)

18.05.2019: Warta Gorzów - Stal Brzeg 1:0 (Posmyk)

24.10.2020: Stal Brzeg - Warta Gorzów 0:0

26.05.2021: Warta Gorzów - Stal Brzeg 3:0 (Poniedziałek 2, Nowakowski)

25.09.2021: Warta Gorzów - Stal Brzeg 1:2 (Ogrodowski - Śledzicki sam., Niemczyk)

fot. Damian Wolak/www.brzeg24.pl