Idzie młodość ;-)

Ostatnie wygrane mecze w Lidze oraz Pucharze znacznie podniosły morale w naszej drużynie ale do happy endu droga wciąż daleka. Najważniejsze, że wszystko w nogach naszych zawodników, którzy jeśli będą grali tak jak ostatnio to na pewno będzie dobrze.

Niestety II Liga i śląskie drużyny nam nie pomagają i już dzisiaj możemy napisać, że na 90 % z naszej grupy III Ligi spadnie aż sześć drużyn, dlatego też wciąż nie możemy być pewni swego. Przed Stalowcami kolejny piłkarski maraton, kiedy to w ciągu trzech tygodni rozegramy aż siedem meczów! Mimo, ciężkiego terminarzu i wciąż nienajlepszej sytuacji, trener Jacek nie boi się stawiać na młodych czego dowodem była dzisiaj obecność na treningu dwóch wychowanków Akademii Piłkarskiej Stal Brzeg – Dawida Mozoły oraz Michała Kaczmara.

Obaj zawodnicy to rocznik 2004 i żaden z nich nie skończył jeszcze piętnastu lat! Dawid i Michał ze względu na swoje umiejętności, mimo młodego wieku na co dzień trenują z grupą juniorów młodszych – Karola Fedunika. Ze względu na wiek, często także, wspomagają trampkarzy w Opolskiej Lidze Trampkarzy.

Obserwując dzisiejszy trening, widać było tremę i onieśmielenie naszych młodych zawodników ale oprócz tego pokazali oni kilka bardzo ciekawych i skutecznych zagrań, po których ręce same składały się do oklasków.

Trening z seniorami na pewno na długo zadanie w pamięci naszych młodych zawodników, którzy jeszcze bardziej uwierzą w swoje możliwości i z jeszcze większą wiarą będą przykładali się do treningów. My natomiast cieszymy się z tego, iż Akademia Piłkarska Stal Brzeg ciężko pracuje i wierzymy, że już w krótce o sile drużyny będą stanowili jej wychowankowie. A talentów mamy wiele!