Juniorzy: cenny remis Stali ze Stilonem Gorzów

Mają pierwszy punkt w Makroregionalnej Lidze Juniorów piłkarze Stali. Żółto-niebiescy bezbramkowo zremisowali na własnym obiekcie ze Stilonem Gorzów.

Pierwsza połowa bez dwóch zdań należała do brzeżan. Po jednym strzale z dystansu piłka trafiła nawet w poprzeczkę, oprócz swoje szanse miał też m.in. Dawid Mozoła. Pod drugą bramką Firek też miał okazję się wykazać, choćby wtedy, gry udanie interweniował w sytuacji sam na sam.

Drugą część gry "ustawiła" czerwona kartka, jaką otrzymał Michał Szymczyk (za dwie żółte). Mimo gry w osłabieniu nasi zawodnicy pokazali niesamowity charakter i zostawili na boisku dużo zdrowia, stwarzając sobie przy tym kilka klarownych sytuacji bramkowych. Niestety golkiper przyjezdnych miał przysłowiowy "dzień konia" i uratował im punkt.

Za tydzień naszych juniorów czeka kolejne trudne wyzwanie. Stalowcy udadzą się na teren Ruchu Chorzów, gdzie w niedzielę o godzinie 11:30 zmierzą się z liderem rozgrywek. "Niebiescy" po dwóch meczach mają na swoim koncie komplet sześciu oczek i bilans bramkowy 11:0. Wierzymy, że przy takiej determinacji jak dziś i lepszej skuteczności chłopaki są w stanie powalczyć o niespodziankę!

2. kolejka Makroregionalnej Ligi Juniorów (grupa C)

Stal Brzeg - Stilon Gorzów 0:0

Stal: Firek - Dobrowolski, Dudzik, Janczak, Skrzyszowski, Bożek, Babijczuk (46' Łukasiewicz, 66' Wolny), Szymczyk, Podgórski, Mozoła (70' Jarosz), Kaczmar (85' Kamiński). Trener Karol Fedunik.

Wyniki pozostałych spotkań:

Miedź Legnica - Ruch Chorzów 0:2

Celuloza Kostrzyn nad Odrą - Karkonosze Jelenia Góra 1:1

Mecz Raków Częstochowa - Pomologia Prószków został przełożony.