Juniorzy o krok od awansu

Już w ten weekend juniorzy Stali Brzeg mogą zapewnić sobie awans do Makroregionalnej Ligi Juniorów. W tym celu muszą wywalczyć przynajmniej punkt w niedzielnym meczu z Odrą Opole.

Zespół prowadzony przez trenera Karola Fedunika w tym sezonie wygrał 9 z 10 spotkań, w tym dwa w grupie mistrzowskiej. Pięć punktów przewagi nad Pomologią Prószków i dziewięć nad opolską Odrą to kapitał, którego nasza drużyna nie powinna już roztrwonić. Do końca tej fazy rozgrywek pozostały jeszcze cztery spotkania, a awans do Makroregionalnej Ligi Juniorów wywalczą dwie najlepsze ekipy. Mecz z Odrą zostanie rozegrany na brzeskim stadionie w niedzielę o godzinie 15:00.

Nie odpuszczają też nasi juniorzy młodsi, którzy również rywalizują w grupie mistrzowskiej OLJM. Trzecie miejsce i równa liczba punktów z Pomologią Prószków sprawiają, że sobotni mecz z prószkowianami nabiera większego znaczenia. Ekipa trenera Kuriaty chce powalczyć o awans do baraży o CLJ U-17. Wyjazdowy mecz z Pomologią został zaplanowany na sobotę o godzinie 10:00.